Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 grudzień 2016
sobota, 24 grudzień 2016 14:47

Pomnijcie, że ten dzień radosny

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy naszym czytelnikom spokojnych świąt spędzonych w gronie rodzinny. Niech będzie to czas na indywidualną refleksję oraz na odpoczynek od zgiełku codziennych spraw. I cóż z tej okazji napisać można by jeszcze? - warto przytoczyć piękny wiersz Jana Kasprowicza, wielkiego syna ziemi kujawskiej.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 24 grudzień 2016 12:16

Słowo bp. Jana Tyrawy na Boże Narodzenie

Podczas czwartkowej Bydgoskiej Wigilii na Starym Rynku bp. Jan Tyrawa podzielił się z zebranymi refleksją na temat Bożego Narodzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od zakończenia wielkiego wydarzenia dla Polski jakim były Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka minęło już 5 miesięcy. Wolontariusze, którzy organizowali pobyt zagranicznych pielgrzymów w Inowrocławiu nadal się spotykają i prowadzą działalność ewangelizacyjną.

Opublikowano w Inowrocław

Tradycyjnie w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie podczas pasterek pojawi się żywy żłóbek. W przedsięwzięcie zaangażowane jest około 100 osób. Inicjatywę przygotowuje Duszpasterstwo Akademickie Martyria oraz Fundacja Wiatrak. Pojawią się również żywe zwierzęta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu