Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 grudzień 2016

Jutro przypadnie 98 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które rozpoczęły zamieszki w Poznaniu, ale dość szybko zryw niepodległościowy objął swoim terenem duży obszar Wielkopolski i Kujaw. Fenomenu Powstania Wielkopolskiego nie możemy jednak analizować tylko w kilku tygodniach walk, bowiem do tej walki Polacy zamieszkujący w zaborze pruskim przygotowywali się latami.

Opublikowano w Regionalne

Tematyka zagospodarowania Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w dużej mierze jest już ustalona. Waldemar Pasiński w liście do Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wskazuje jednak, że w koncepcjach ratusza widać niezdecydowanie i sugeruje podjęcie działań na rzecz powstania panoramy bitwy pod Monte Cassino, wzorem eksponowanej we Wrocławiu Panoramy Racławickiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj żegluga śródlądowa w Polsce funkcjonuje głównie na Odrze, w przypadku Wisły mamy do czynienia wręcz ze znikomą aktywnością. Dużo mówi się ostatnio o rządowych planach kaskadyzacji Wisły planowany na kilkadziesiąt lat. Koncepcja zwiększenia możliwości żeglowności tej rzeki narodziła się też pod koniec lat 70-tych, pojawiły się nawet marzenia o luksusowych statkach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu