Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 grudzień 2016
środa, 07 grudzień 2016 00:32

To już IV lata Portalu Kujawskiego

Dokładnie urodziny Portal Kujawski obchodził w październiku. Wiele ważnych tematów jakie pojawiało się wówczas na naszych łamach sprawiło, że dopiero teraz pozwalam sobie na krótkie podsumowanie, a tak naprawdę rozliczenie się przed Państwem z naszej działalności.

Opublikowano w Regionalne

Spór Bydgoszczy z Toruniem o spalanie odpadów najprawdopodobniej będzie miał swój finał w sądzie. Nie możemy dzisiaj jednak jednoznacznie stwierdzić, że orzeczenie będzie korzystne dla Bydgoszczy i kiedy ono zostanie wydane. Dlatego też władze ProNatury podejmują działania mające na celu znalezienie nowych źródeł odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 grudzień 2016 17:00

Spotkanie: Żydzi w pierwszych latach PRL

Klub Historyczny ,,Grota” zaprasza na prelekcję dr hab. Grzegorza Berendta poświęconą relacjom polsko-żydowskim w pierwszych latach po zakończeniu niemieckiej okupacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 grudzień 2016 12:37

Trasa Uniwersytecka, Tartak i ABW

Co łączy te trzy słowa? - o tym wszystkim była mowa na posiedzeniu Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Bydgoszczy. Właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak stwierdził, że jeżeli prezydent nie podejmie z nim rozmów na temat zasad przejęcia działek pod inwestycję, to będzie blokował realizację II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Na dniach Pietrzak zapowiada dużą konferencję prasową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miasto Inowrocław może się poszczycić produkcją wody mineralnej ,,Inowrocławianka”. Jest to niewątpliwie jakiś prestiż, ale również koszt dla Przedsiębiorstwa Wodociągowego i Kanalizacyjnego, czyli w praktyce dla wszystkich mieszkańców.

Opublikowano w Inowrocław

Od I czytania w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy minęło już ponad pół roku. Entuzjazm towarzyszący zbiórce podpisów już ucichł, ale nadal wiele osób pyta co z tym projektem? W kwietniu utkwił on na dobre w komisjach sejmowych, które wprowadziły go nawet do planu pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu