Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 grudzień 2016
piątek, 09 grudzień 2016 00:48

Dwa lata Rady Miasta na 3-

Za nami połowa kadencji Rady Miasta Bydgoszczy. Patrząc ogólnikowo na funkcjonowanie tej izby bydgoskiego samorządu można odczuć pewne rozczarowanie, co wyrażają zarówno nasi czytelnicy w swoich komentarzach, ale przede wszystkim sami radni podczas obrad dość krytyczni są wobec Rady Miasta którą współtworzą. Nie raz przecież przewodniczący RM Zbigniew Sobociński wyrażał publiczny wstyd za to co się dzieje na sali sesyjnej. Przygotowaliśmy naszą subiektywną ocenę Rady Miasta Bydgoszczy i jej słabych stron.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niestety władze Inowrocławia niespecjalnie zainteresowane są, aby proces prac nad budżetem miasta na rok 2017 był w pełni transparentny i mieszkańcy wraz organizacjami społecznymi mogły brać w nim udział. W Biuletynie Informacji Publicznej niestety projektu budżetu nie możemy znaleźć, co w wielu samorządach jest normą. Być może dzieje się to dlatego, że inowrocławski zbytnio nie może się chwalić kondycją finansową.

Opublikowano w Inowrocław

W niedzielę (11 grudnia) w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Najważniejszą zmianą dla Nakła nad Notecią będzie wprowadzenie bezpośrednich połączeń Przewozów Regionalnych z Toruniem, bez konieczności przesiadania się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz podsumował rok swojego urzędowania po powołaniu przez premier Beatę Szydło. Według niego był to trudny rok, ale przede wszystkim ,,dobry rok” dla województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tradycją się stało, iż uroczystości jubileuszowe Radio Maryja świętuje w dwóch częściach – w Toruniu i w Bydgoszczy. Dzisiaj w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Radia Maryja, której przewodniczyć będzie biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu