Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 październik 2018
piątek, 19 październik 2018 01:51

Sypniewski prowadzi kampanie nawet w nocy

O północy ostatnią dobę kampanii wyborczej rozpoczął Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Zamierza on być całą dobę na nogach, aż do północy, gdy rozpocznie się kampania wyborcza, czyli okres gdy już agitowanie będzie zabronione. W podobny sposób w Warszawie o sympatie wyborców walczą Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilkanaście godzin zakończy się kampania wyborcza – bardzo dziwna kampania, której można zarzucić wiele. Z racji jednak tego, że kampanie tworzą jej uczestnicy, to świadczy raczej źle o klasie politycznej. W tym podsumowaniu będę się starał się szukać również pozytywnych aspektów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie środowej sesji Rady Miasta prezes bydgoskich wodociągów Stanisław Drzewiecki wprost oskarżył spółkę zbrojeniową Nitro-Chem o zatruwanie środowiska zakazanymi substancjami toksycznymi TNT i DNT. Zdaniem Nitro-Chem na tej sesji padło wiele nieprawdziwych informacji. Publikujemy oświadczenie spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kolejnym wywiadzie przed wyborami samorządowymi rozmawiamy z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Bydgoszczy Janem Szopińskim, kandydatem lewicy do Sejmiku Województwa, w przeszłości pełniącym funkcje wicemarszałka województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec sierpnia poseł Tomasz Latos na antenie Radia PiK powiedział, że w Urzędzie Miasta mogą mieć ,,bardzo poważne nieprawidłowości”. W odpowiedzi prezydent Rafał Bruski skierował sprawę do prokuratury, a ta ją ostatecznie umorzyła. Dzisiaj prezydent Bruski napisał w tej sprawie list otwarty do posła Latosa, swojego kontrkandydata w wyścigu o fotel prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od poniedziałku na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej, gdzie z nieludzki sposób w okresie stalinizmu zakopywane były szczątki ofiar komunistów, Instytut Pamięci Narodowej prowadzi od poniedziałku ekshumacje. Do tej pory udało się wydobyć szczątki 6 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 październik 2018 17:08

Utrudnienia na wylocie na Bydgoszcz

Trwająca budowa węzła Sławęcinek w ramach ostatniego fragmentu obwodnicy Inowrocławia, wymusiła wprowadzenie od dzisiaj (18 października) zmiany w organizacji ruchu, spowodowanej bezpośrednio trwającymi pracami budowlanymi.

Opublikowano w Inowrocław

W przedostatnim dniu kampanii wyborczej kandydat komitetu Czas Bydgoszczy na prezydenta Marcin Sypniewski po raz kolejny zaapelował, aby w Bydgoszczy zakończyć wojnę polityczną, aby podobnie jak to robią elity toruńskie współpracować ponad podziałami, bowiem wtedy Bydgoszcz zyska więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz, już po zakończeniu emocji wyborczych, osoba która zostanie wybrana prezydentem, powinna ukłonić się w kierunku pozostałej czwórki kontrkandydatów i powołać zespół ,,Pięciu”, w celu wspólnego budowania strategii rozwoju Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z radnym Jakubem Mikołajczakiem rozmawiamy o specyficznej kampanii wyborcze oraz o kolei metropolitalnej i infrastrukturze rowerowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu