Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 październik 2018

26 września Rada Miasta, z inicjatywy grupy radnych, na wniosek mieszkańców przedmiotowej ulicy, przywróciła ulicy w Fordonie patronat dr Jana Piechockiego. W tym tygodniu zarządzeniem zastępczym tę uchwałę uchylił wojewoda, zatem w mocy prawnej pozostanie ulica Zbigniewa Raszewskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 26 październik 2018 16:49

Hejt kampania przenosi się z Bydgoszczy do Koronowa

W Bydgoszczy drugiej tury wyborów nie będzie, za to ciekawa walka toczy się o funkcję burmistrza Koronowa. W internecie zaczęły się pojawiać grafiki mające zdyskredytować zwycięzce I tury Patryka Mikołajewskiego. Ich styl wykonania w sposób łudzący przypomina antykampanię, jaką przez kilka tygodni prowadzono w Bydgoszczy przeciwko kandydatowi na prezydenta Tomaszowi Latosowi.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Niepodległość słowem i obrazem”. Wystawa jest pomysłem książnicy na świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opublikowano w Inowrocław

W tym tygodniu Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił 343 727 pasażera, czyli został pobity rekord z 2013 roku. Z racji tego, że do końca 2018 roku zostało jeszcze kilka tygodni, jest duża szansa na przekroczenie bariery 400 tys. pasażerów. Żeby nie było jednak samych zachwytów, inne lotniska też się rozwijają i cały czas Bydgoszcz znajduje się w ogonie stawki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wyniku wyborów w kadencji 2018-2023 w Radzie Miasta Bydgoszczy zasiądzie 11 radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości, w tym radny Bogdan Dzakanowski, który członkiem partii nie jest. Część radnych niespecjalnie się cieszy jedna z możliwości współtworzenia jednego klubu z Dzakanowskim, przez co jego liczebność może wynieść tylko 10 członków, czyli o dwóch mniej niż w bieżącej kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu