Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 31 październik 2018
czwartek, 01 listopad 2018 00:29

Francuzi przypłynęli do Bydgoszczy i utknęli

Gaunthier Mear i Eric Jochum kupili stuletnią barkę i wyruszyli w podróż po Europie. Na ich drodze znalazła się również Polska – przez Gdańsk i Tczew dotarli do Bydgoszczy i tu pojawił się problem, bowiem nie byli świadomi tego, że z powodu remontu śluzy Okole, utkną nad Brdą. Mear i Jochum planowali płynąć dalej w kierunku Berlina.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miejscem, które łączy w sobie 200 lat historii Bydgoszczy jest cmentarz Starofarny przy ulicy Grunwaldzkiej. Wystarczy wejść kilka kroków, aby poczuć, że jest się w miejscu niezwykłym – wielkie grobowce, wspaniałe figury oraz specyficznie ułożony krajobraz – sprawia, że jest to jedyny tego typu cmentarz w Bydgoszczy. Spoczywa na nim także wielu wybitnych bydgoszczan. Nie bez powodu ta nekropolia nazywana jest coraz częściej ,,bydgoskimi Powązkami".

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 31 październik 2018 21:36

W Kruszwicy zorganizowali Noc Świętych

W wigilię Wszystkich Świętych, kruszwicka kolegiata wraz z młodzieżą organizuje Noc Świętych. Modlitwę za świętych Kościoła oraz zmarłych. Tegoroczne uroczystości współorganizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Opublikowano w Kruszwica
środa, 31 październik 2018 17:30

WiewiórInka podsumowuje swoje podróże

Podróże po Polsce WiewiórInki dla uczczenia 100. odzyskania przez Polskę niepodległości, to dość ciekawa inicjatywa mająca głównie na celu promocję Inowrocławia. Sympatyczna maskotka przejechała ponad 8 tys. kilometrów, w centrach miast, które odwiedziła rozdawała materiały promujące swoje miasto i zachęcała do odwiedzin na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 31 październik 2018 17:26

Samorządowcy PO wspierają Gliszczyńskiego

W Koronowie i Białych Błotach trwa kampania wyborcza w ramach drugiej tury wyborów samorządowych. Z racji czasu kampania dość dziwna, bowiem do jej zakończenia zostało nieco ponad 2 dni – jutro mamy jednak Wszystkich Świętych, a w piątek dzień zaduszny, zatem w praktyce zakończy się jej główna część już dzisiaj.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
środa, 31 październik 2018 17:14

,,Fort Trump” raczej w nie naszym regionie

Po ujawnieniu opracowania, w którym Ministerstwo Obrony Narodowej sugerowało Amerykanom utworzenie stałej bazy wojskowej w naszym województwie, do boju ruszyli posłowie z Bydgoszczy i Torunia, którzy chcieli lokować je bliżej swoich okręgów wyborczych. Ostatnio pojawiły się informacje, iż ,,Fort Trump” jeżeli powstanie, to najprawdopodobniej poza kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek na zaproszenie Bydgoskiego Forum Obywatelskiego nad Brdą gościł sędzia Igor Tuleya, który w toku kryzysu wokół Sądu Najwyższego zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z zapytaniami dotyczącymi zgodności reformy sprawiedliwości ze standardami europejskimi. Stał się tym samym symbolem oporu wobec działań polskiego rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wtorku w rejonie inowrocławskich cmentarzy obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu drogowego. We Wszystkich Świętych warto skorzystać z usług MPK Inowrocław, tego dnia będzie można podróżować za darmo. W ten sposób inowrocławski magistrat chce zachęcić do korzystania z transportu zbiorowego, aby uniknąć korków.

Opublikowano w Inowrocław

Od pewnego czasu coraz odważniej Chińczycy mówią o północnej, arktycznej nitce Nowego Jedwabnego Szlaku. Coś co jeszcze niedawno wydawało się mało realne, teraz ma szansę stać się rzeczywistością. Temu projektowi sprzyja ocieplający się klimat. Jak to wygląda z punktu widzenia interesów Polski i naszego regionu?

Opublikowano w Magazyn

W Bydgoszczy już po wyborach, emocje bydgoszczan nakierowane są już na inne tematy. Te wybory jak każde inne miały swoje elementy charakterystyczne, po których zapamiętane zostaną przez uczestników życia publicznego. Po tej kampanii na pamięć może liczyć Boguś, zakonspirowany pod postacią przedstawiciela mediów współpracownik jednego ze sztabów wyborczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu