Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 styczeń 2019

W środę Senat RP rozpoczął dyskusję nad budżetem państwa na rok 2019. Jak informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach senator Andrzej Kobiak złożył kilka poprawek dotyczących Bydgoszczy. Jedna z poprawek zakładała przeznaczenie dodatkowych funduszy na rekultywacje terenów skażonych przez Zachem, była też poprawka dotycząca budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zabójstwo prezydenta Gdańska wstrząsnęło na tyle Polakami, iż zaczęto dyskutować o tym, czy nie przekroczono już pewnych granic w debacie publicznej oraz o potrzebie walki z szeroko pojętym ,,hejtem”. Problem w tym, że wywołało to kolejny spór, w którym obozy polityczne wzajemnie się oskarżają o to kto jest gorszy i bardziej nienawidzi drugich.

Opublikowano w Regionalne

Zabrze leży na drugim końcu Polski, ale jak się okazuje świat jest taki mały. W ubiegłym tygodniu skradziono służbową Skodę Superb należącą do Urzędu Miasta Zabrza, która woziła prezydent Małgorzatę Mańskę-Szulik Samochód służył samorządowi od 2013 roku.

Opublikowano w Kruszwica

Obecnie uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego mają czas ferii zimowych, po powrocie do szkół w Inowrocławiu wezmą udział w specjalnych lekcjach poświęconych tolerancji i wzajemnemu szacunkowi. To odpowiedź władz Inowrocławia na zabójstwo prezydenta Gdańska.

Opublikowano w Inowrocław

Można powiedzieć sprawa symboliczna, ale dla wielu osób w Bydgoszczy dość ważna. W grudniu z rozkładu jazdy spółki PKP Intercity zniknął pociąg nazwany imieniem kryptografa Mariana Rejewskiego, człowieka który złamał niemiecką maszynę szyfrującą Enigmę, co mogło mieć kluczowy wpływ na przebieg II wojny światowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze i systematycznie będzie rósł nowy gmach Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Tuż przed wyborami okazało się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie sfinansuje tego zadania, choć ujęte zostało w Kontrakcie Terytorialnym dla naszego województwa. Poinformował o tym osobiście wicepremier Piotr Gliński.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się promowaniu komunikacji miejskiej czy budowaniu infrastruktury przyjaznej dla pieszych oraz rowerzystów. Dość często w dyskusjach na tematy ,,miejskie” pojawia się słowo ,,zakaz”. Polityka zakazów oraz ograniczeń uchodzi za coraz popularniejszy środek do zmiany nawyków mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu