Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 styczeń 2019
sobota, 05 styczeń 2019 00:39

Rok z nowym Torbydem

5 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska Torbyd, nieopodal HSW Łuczniczka. Oficjalna inauguracja przyciągnęła tłumy chcące zobaczyć nowy obiekt. Już w kolejnych dniach można było pójść się poślizgać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Gniezna wyruszyła kilka dni po wybuchu Powstania Wielkopolskiego Kompania Witkowska dowodzona przez kpt. Pawła Cymsa. W kolejnych dniach wyzwalali oni spod niemieckiego jarzma kolejne kujawskie miasta. 5 stycznia decyzja o ataku kpt. Cymsa kończy się wyzwoleniem Inowrocławia. Jutro Inowrocław będzie świętował setną rocznicę wyzwolenia.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 04 styczeń 2019 15:15

W Inowrocławiu zima zaskoczyła drogowców

W czwartek wieczorem w Inowrocławiu spadł śnieg, jednocześnie notowano ujemne temperatury. Na inowrocławskich ulicach zrobiło się ślisko, pojawiło się wiele zarzutów, iż drogowcy sobie z tą sytuacją nie poradzili.

Opublikowano w Inowrocław

W pierwszych dniach stycznia 1919 roku duża część Kujaw powróciła do Polski, za sprawą działań Powstania Wielkopolskiego. Dzisiaj społeczność kruszwicka oddała część uczestnikom tego zrywu.

Opublikowano w Kruszwica

Tradycją się stało, że w Bydgoszczy w Święto Objawienia Pańskiego przechodzi Orszak Trzech Króli, w którym chętnie uczestniczą całe rodziny. Będzie to już VI Bydgoski Orszak, ponownie obecny będzie również wielbłąd, który stanowi atrakcję szczególnie dla dzieci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy znoszące dzierżawę wieczystą, na rzecz przekształcenia mieszkań w prawo własności. W praktyce celem nowych przepisów jest uwłaszczenie Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu