Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 styczeń 2019
środa, 09 styczeń 2019 00:12

LOT ograniczy połączenia z Ukrainą

Po dobrych informacja dotyczących znacznego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów przez Port Lotniczy Bydgoszcz, teraz pojawiły się te gorsze. Narodowy przewoźnik PLL LOT zamierza ograniczyć loty do Lwowa oraz całkowicie wycofać się z lotów do Kijowa.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 08 styczeń 2019 19:53

Pielgrzymka pod szczególnym nadzorem

Patriotyczne Pielgrzymki Kibiców ks. Jarosław Wąsowicz zainicjował przeszło dekadę temu. Stały się one symbolem, bowiem kibice różnych klubów, nie zawsze żyjący na co dzień w zgodzie, tego dnia wspólnie się modlili za Ojczyznę. Do tej pory policjanci zbytnio uwagi temu przedsięwzięciu nie poświęcali, XI Pielgrzymkę potraktowano jak mecz podwyższonego ryzyka. Za koszty zabezpieczenia oczywiście zapłaci podatnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresach w których występują niższe temperatury szczególnie narażone są osoby bezdomne. W większości te osoby przebywają w koczowiskach na własne życzenie, choć mają możliwości przyjęcia w schroniskach. Koczowiska bezdomnych znajdują się pod stałym nadzorem Straży Miejskiej.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 08 styczeń 2019 17:18

Escape Room pod szczególnym nadzorem

Po piątkowej tragedii w Koszalinie służby w całym kraju kontrolują tego typu pomieszczenia zagadek, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. W naszym województwie pierwsze kontrole przeprowadzone zostały już w sobotę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 08 styczeń 2019 16:58

Związkowcy oświatowi grożą strajkiem

Związki zawodowe zrzeszające nauczycieli walczą o podwyżki dla swoich członków. Rząd ma swoją propozycję podwyżek, ale kilka razy niższą od tego co oczekują związkowcy. Pojawiła się groźba strajku, ale to jest ewentualność oddalona o przynajmniej kilka tygodni, stąd też doraźnego zagrożenia zamknięciem szkół nie ma.

Opublikowano w Regionalne

Gdy powstawało województwo kujawsko-pomorskie zawarto dżentelmeńską umowę, że marszałek będzie raz z Torunia raz z Bydgoszczy. Od 1998 roku żadnego marszałka z Bydgoszczy nie było, z biegiem kolejnych kadencji spadała natomiast rola Bydgoszczy w Samorządzie Województwa, teraz spasowaliśmy do zadowolenia się z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu