Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 październik 2022

W ubiegłym tygodniu premier ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który tym razem dedykowany był terenom przemysłowym. Pula programu to 5 mld zł, Bydgoszcz liczyła na prawie 152 mln zł na rozbudowę infrastruktury drogowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ale dofinansowania nie otrzymała. List do premiera w tej sprawie wysłał prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 październik 2022 23:01

Olimpijczyk z Kujaw zdyskwalifikowany

Jakub Krzewina wywodzący się z Kruszwicy ma na swoim koncie w sztafecie 4x400 metrów tytuł halowego mistrza świata oraz wicemistrza Europy, biegł też w polskiej sztafecie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz ostatnio w Tokio. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozanie zdyskwalifikował go na 15 miesięcy.

Opublikowano w Sport

Mieszkańcy wsi Ostrówek są mocno rozczarowani po piśmie jakie otrzymali od Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Nagle i dość niespodziewanie dowiedzieli się, że przez najbliższe pół roku nie będzie kursować prom łączący Ostrówek z brzegiem jeziora w Złotowie.

Opublikowano w Kruszwica
wtorek, 18 październik 2022 16:55

Na S-5 wyeliminowano kilka ciężarówek z ruchu

Przed tygodniem na MOP Szczutki, czyli punkcie obsługi podróżnych nieopodal Tryszczyna, funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole wśród kierowców zawodowych. W wyniku tych działań zatrzymano 6 praw jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W światowych konfliktach coraz większą rolę odgrywa bezpieczeństwo cybernetyczne, dlatego w 2019 roku powołano Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, któremu podlegają Regionalne Centra Informatyki. We wtorek 18 października na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy odbyła się uroczystość przekazania sztandaru Regionalnemu Centrum Informatyki w Bydgoszczy im. gen. bryg. Elżbiety Zawadzkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spółka prywatna Arriva będzie świadczyła przewozy kolejowe na liniach bez elektryfikacji do 14 grudnia 2030 roku, czyli przez przeszło 8 lat. To jedyne na dzisiaj rozstrzygnięcie wieloletniego przetargu, który rozpisany został w maju. Arriva jako jedyna złożyła oferty w pakietach 3 i 4, czyli liniach bez elektryfikacji. Na dzisiaj nie mamy natomiast żadnych konkretów w sprawie linii z elektryfikacją.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego rozwojowi stref przemysłowych. Na ten cel rozdysponowano blisko 5 mld zł, dla województwa kujawsko-pomorskiego ok. 300 mln zł. Niezadowolenie wynikami tego rozstrzygnięcia wyraził prezydent Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Można by sporą książkę napisać o staraniach mieszkańców Miedzynia o budowę w tej dzielnicy basenu, finałowym rozdziałem byłoby jego otwarcie, które zaplanowano na czwartek 20 października. Trwają obecnie już ostatnie prace związane z oddaniem obiektu do użytku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

    Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

    Etykiety: covid19
  • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

    Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu