Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 październik 2022

Operator terminalu Bydgoszcz – Emlianowo jeszcze zanim wyjedzie pociąg z portu w Gdyni będzie wiedział kiedy i na jaki ładunek przyjedzie, pozwoli to optymalniej zarządzać gotowością operacyjną, ale też zwiększy konkurencyjność polskich portów nad Bałtykiem wraz ze śródlądowym zapleczem. System pozwoli też bezpośrednio śledzić gdzie znajduje się pociąg towarowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę przed południem znaleziono w Inowrocławiu zwłoki nastolatki, według nieoficjalnych informacji reporterów RMF FM to poszukiwana od kilku dni zaginiona 13-letnia Nadia. Policja miała też zatrzymać w związku z tą sprawą 18-latka.

Opublikowano w Inowrocław

Budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 podzielona została na cztery odcinki, na trzech z nich GDDKiA podpisała już umowę z wykonawcami, pozostał jedynie odcinek Toruń Zachodni – autostrada A1, tutaj w ostatnich dniach pojawiła się kolejna perturbacja, bowiem Krajowa Izba Odwoławcza podważyła wybór wykonawcy.

Opublikowano w Regionalne

We wrześniu węgierskie linie lotnicze WizzAir poinformowały, że od 13 grudnia będą wykonywały pod dwa loty tygodniowo z Bydgoszczy na londyńskie lotnisko Luton. Na tej trasie od wielu lat latają też londyńskie linie lotnicze RyanAir. WizzAir zamierza też promować Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość pracowników Opery Nova zarabia płacę minimalną wynika z danych związków zawodowych, na początku roku marszałek podpisując ze związkowcami porozumienie zobowiązał się podnieść płace, podobna sytuacja ma miejsce w Filharmonii Pomorskiej, która także została objęta tym porozumieniem – strona związkowca zarzuca marszałkowi niewywiązywanie się ze zobowiązań i stawia ultimatum do końca października.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy plan Marshalla – tak nazywany jest ogromny projekt odbudowy Ukrainy, której koszt według Banku Światowego sięgnie przynajmniej 349 mln dol., a według rządu w Kijowie nawet dwukrotnie więcej. Szczegółowe ustalenia dotyczące tego, w jaki sposób Zachód weźmie udział tym procesie, już trwają, choć terminu zakończenia wojny na razie nie sposób przewidzieć. – Zainteresowanie odbudową Ukrainy jest duże. A ponieważ jest to ogromne przedsięwzięcie, i tak wiele podmiotów, państw i organizacji będzie w nim uczestniczyć, to wszyscy oczekują od instytucji europejskich roli koordynacyjnej – mówi przedstawiciel Komisji Europejskiej Maciej Popowski. Gotowość do odbudowy Ukrainy i wejścia na tamtejszy rynek deklarują też polskie firmy.

Opublikowano w Magazyn

Na brak zajęcia na pewno nie mogą narzekać tłumacze przysięgli z języka ukraińskiego, w Bydgoszczy jak wynika z rejestru dostępnym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości są tylko dwie panie, potrzeb ze strony klientów w ostatnich tygodniach bardzo wiele. Gorzej wygląda już sytuacja ich klientów, bowiem na tłumaczenia trzeba czekać, a niekiedy bez np. przetłumaczenia dyplomu ciężko o lepszą pracę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu