Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 październik 2022

Wielka Pętla Fordonu to najogólniej mówiąc projekt rewitalizacji sporej przestrzeni rekreacyjnej wraz z budową ścieżki rowerowej i pieszej. Inicjatywa dla poszczególnych swoich etapów uzyskiwała wysokie poparcie w ostatnich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale zamiast rozpoczęcia inwestycji jeden z mieszkańców skierował skargę na uchwały Rad Osiedla do Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, radni obawiając się zarzutów o brak działania chcą sprawę skierować do prokuratury, natomiast prezydent do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości wstrzymał realizację inwestycji, choć jest już pozwolenie budowlane i był przygotowany do ogłoszenia przetarg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mieszczący się przy ulicy Dworcowej 63 budynek powstał pod koniec XIX wieku na potrzeby Dyrekcji Kolei Wschodniopruskiej, obiekt do dzisiaj jest jednym z bardziej okazałych w tej części śródmieścia, od wielu lat jest jednak wykorzystywany w niewielkiej części na potrzeby jednej z przychodni. Miasto Bydgoszcz sprzedało go w części firmie Pan Development z Poznania. Z tą transakcją wiążą się nadzieję, że przyniesie ona jego rewitalizację oraz jego zagospodarowanie. Poznańska firma za większościowe udziały zapłaci prawie 7 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

57% obywateli Unii Europejskiej jako satysfakcjonujące uważa działania Unii Europejskiej po rosyjskiej agresji na Ukrainie – wynika z październikowego badania opinii publicznej Eurobarometr. Ocena działań podejmowanych przez Brukselę jest różna w zależności od kraju, Polska zalicza się do tych państw, gdzie satysfakcja jest największa.

Opublikowano w Regionalne

Inowrocławski ratusz prosi o pilne składanie przez mieszkańców deklaracji chęci zakupu węgla za pośrednictwem samorządu. Deklaracje należy wypełniać do piątku, można też drogą elektroniczną - Mamy mało czasu – przepraszam za takie terminy, ale takie terminy są nam narzucane z góry.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 27 październik 2022 12:04

Młyny Rothera stały się Centrum Nauki i Kultury

W środę radni zmienili statut Parku Kultury, który mieścił się w Młynach Rothera (jako instytucja nimi zarządzająca), zmiany tak naprawdę sprowadzają się do zmiany nazwy na Centrum Kultury i Nauki Młyny Rothera. Nowa nazwa ma bardziej odzwierciedlać profil, w kierunku którym zmierzają Młyny Rothera.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w nowej perspektywie do bydgoskiego obszaru metropolitalnego trafi 112 mln euro. Zgodnie z osiągniętymi uzgodnieniami w województwie kujawsko-pomorskim w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej z praktycznym rozliczeniem do 2030 roku, Bydgoszcz i Toruń będą tworzyć dwa osobne ZIT-y, jak podkreślają bowiem władze Bydgoszczy, taka formuła współpracy z Toruniem się nie sprawdziła. Informację o tym jak wygląda wdrażanie ZIT dla nowej perspektywy przedstawiono na środowej sesji Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu