Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 październik 2022

Opozycja zarzuca prezydentowi, że egzekucja zadłużenia jest na zbyt małym poziomie, takie argument pojawia się zazwyczaj, gdy władze miasta zarzucają rządowi obniżenie wpływów z PIT do budżetu miasta. Na środowej sesji Rady Miasta skarbnik Piotr Tomaszewski przedstawił informację o strukturze długu, wskazując na problemy z egzekucją komorniczą Na dzień 30 czerwca zadłużenie dłużników wyniosło 248,7 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 25 października odbyło się posiedzenie koordynatorów komisji petycji (PETI) Parlamentu Europejskiego, w trakcie którego uzgodniono, aby petycją w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T, ta komisja zajęła się na pierwszym posiedzeniu w 2023 roku, czyli w styczniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 28 październik 2022 16:47

Kimchi podbija konsumenckie gusta na całym świecie

Popularność kimchi nad Wisłą szybko rośnie, choć w porównaniu z kuchnią włoską, chińską czy hiszpańską jest to produkt na naszym rynku młody. Sprawdza się zarówno jako samodzielna przekąska, jak i dodatek do dań, również tradycyjnych polskich. Polskich konsumentów przekonuje do kimchi nie tylko smak i upodobanie do kiszonek, ale też jego prozdrowotne właściwości. Charakterystyczny proces powolnej fermentacji, opracowany kilkanaście wieków temu, poprawia pracę jelit i układu odpornościowego.

Opublikowano w Magazyn

Od tego ile kosztować będzie samorządy prąd w 2023 zależy tak naprawdę wiele, począwszy od tego czy będzie trzeba ograniczać planowane inwestycje, a skończywszy na tym, czy nie będzie trzeba ciąć kursów komunikacji miejskiej, jeżeli podwyżki prądu zasilającego trakcję tramwajową będą zbyt wysokie. Niemal pewne jest to, że prąd dla samorządów będzie droższy, nie wiadomo jednak czy będzie to wzrost o kilkadziesiąt procent, czyli kilkukrotny

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec września w Sejmie RP formacje tworzące Koalicję Obywatelską podpisały tzw. Pakt dla Wody, opracowany przez partię Zieloni. Jeden z punktów tego paktu mówi wprost o zaprzestaniu regulacji Wisły. Tymczasem przez ostatnie lata Koalicja Obywatelska w kujawsko-pomorskim traktowała regulację Wisły jako jeden z kluczowym zadań.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoskie cmentarze konserwują w sobie historię Bydgoszczy, która obecna jest chociażby w grobowcach zasłużonych bydgoszczan. Niestety bieg czasu sprawia, że ulegają one degradacji, od wielu lat Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy stara się o nie walczyć poprzez organizację kwest na renowację. We wtorek 1 listopada znani bydgoszczanie, politycy, lekarze i dziennikarze będą kwestować po raz kolejny – na Cmentarzu Starofarnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

    Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

    Etykiety: covid19
  • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

    Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu