Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 grudzień 2022

W wakacje odbywała się na płycie Starego Rynku wymiana fug, bowiem jak wykazała kontrola Najwyższej Izby Kontroli błędny ich dobór prowadził do tego, że wokół płyt zaczął powstawać psujący estetykę tego miejsca osad. Następnie przeprowadzono czyszczenie płyt – pierwsze efekty były zadowalające, ale już jesienią widać było pewne zabrudzenia. Czy to oznacza, że czyszczenie będzie się odbywać cyklicznie?

Opublikowano w Bydgoszcz

Tegoroczna Szlachetna Paczka weszła w fazę decydującą – tego weekendu wolontariusze dostarczają paczki bezpośrednio do potrzebujących – Weekend cudów to najpiękniejszy moment, kiedy jedziemy do rodzin, widzimy jak otwierają te paczki, jak się wzruszają, jak ogromne wrażenie wywołuje u nich to, że ktoś chciał im pomóc – mówi nam Michalina Menczak, jedna z bydgoskich wolontariuszek Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka do potrzebujących dociera w rym roku po raz 22.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 listopada 1922 roku pierwszy raz zebrał się Senat II RP – druga izba polskiego parlamentu została utworzona na mocy uchwalonej rok wcześniej przez Sejm Ustawodawczy Konstytucji Marcowej. Główne obchody 100. rocznicy odbyły się 28 listopada br. z udziałem wszystkich senatorów, którzy od 1989 roku zasiadali w Senacie, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Opublikowano w Magazyn

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się były już kierowca autobusu lokalnej firmy NKA z Kruszwicy. Portal MojaKruszwica.pl informuje, że pasażerowie jadący autobusem zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowili dokonać obywatelskiego zatrzymania. Przewoźnik przeprasza za ten incydent.

Opublikowano w Kruszwica

Obecnie w miejskich przedszkolach dzieci mogą przebywać bezpłatnie do 5 godzin, powyżej tego czasu rodzic musi dopłacać symboliczną złotówkę za godzinę. W środę radni mają głosować nad podniesieniem kwoty tej dopłaty o symboliczne kilkanaście groszy, ma to jednak przynieść miastu kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu