Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 11 grudzień 2022

Ponad połowa Polaków korzystających z ciepła systemowego zmieniła w tym sezonie swoje nawyki w celu oszczędzania ciepła. Większość uważa, że optymalna temperatura w sypialni czy salonie powinna wynosić ok. 20 stopni Celsjusza, a 2/3 deklaruje, że woli raczej ubrać się cieplej, niż odkręcać w domu kaloryfer. Większość badanych czuje się jednak niedoinformowana na temat oszczędzania ciepła i szuka porad tego dotyczących – wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego dla Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Stąd pomysł na ogólnopolską kampanię „Liczy się ciepło”. Ma ona wyposażyć Polaków w wiedzę na temat tego, jak zmniejszyć niepotrzebne zużycie ciepła.

Opublikowano w Magazyn

W kwietniu Rada Miasta Mannheim w Niemczech zdecydowała o przeznaczeniu 1 mln euro na pomoc uchodźcom – z racji tego, że Mannheim jest oddalone od Ukrainy, postanowiono te pieniądze przekazać do miast partnerskich, które są bliżej wydarzeń – kwota 250 tys. euro przypadłą Bydgoszczy. Kilka dni temu bydgoski ratusz przygotował sprawozdanie z wydatkowania tych pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek inowrocławscy radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, aby dokonać korekt w budżecie miasta na rok bieżący – chodzi o zaksięgowanie ponad 281,5 tys zł jakie wojewoda przekazał na wypłatę dodatków węglowych dla mieszkańców. Dodatki finansowane są z budżetu państwa, ale za pośrednictwem samorządów. Prezydent Inowrocławia wyraził ubolewanie, że wciąż wielu mieszkańców będzie musiało czekać na dodatek.

Opublikowano w Inowrocław

Poseł Grzegorz Braun to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków tej kadencji, ostatnie miesiące próbował budować antyukraińskie nastroje w Polsce, wcześniej sprzeciwiał się szczepieniom przeciw COVID-19. Ostatnio wprost o tym, że mają dość jego zachowania, mówią nawet politycy Konfederacji, poseł Artur Dziambor złożył nawet wniosek o ukaranie Brauna naganną, inni sugerują nawet, że być może jeszcze w grudniu powinien zostać wyrzucony z formacji. Fakt, że za chwilę zacznie się układanie list wyborczych przed kolejnymi wyborami do Sejmu, może sprzyjać różnego rodzaju intrygom wewnętrznym.

Opublikowano w Regionalne

W środę Rada Miasta Bydgoszczy planuje uchwalić budżet na 2023 rok. Będzie to trudny budżet z uwagi na wysoką inflację, a także mniejsze wpływy podatkowe związane z reformami Polskiego Ładu. Prezydent chcąc domknąć budżet chce zrezygnować z przyszłorocznej edycji Steru na Bydgoszcz, wydarzenia które stało się ważną marką promocyjną Bydgoszczy. Radni Prawa i Sprawiedliwości widzieliby to jednak inaczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu