Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 grudzień 2022

Zarówno PKP we współpracy z czeskim narodowym przewoźnikiem Czeskie Drahy oraz prywatny przewoźnik RegioJet nie uruchomiły od niedzieli połączeń na trasie Gdynia – Bydgoszcz – Inowrocław – Wrocław – Praga. Jeden i drugi przewoźnik taki zamiar snuli od dłuższego czasu. Być może uda się ten zamiar zrealizować za rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska przyjęła program operacyjny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na mocy którego praktycznie do naszego województwa do 2030 roku trafi ponad 1,8 mld euro, będą to głównie środki na inwestycje. Tym samym proces negocjacji pomiędzy Województwem i Komisją Europejską dobiegł końca. Medialnie poszedł przekaz, że jest to sukces.

Opublikowano w Regionalne

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 dość mocno wyhamował już na wiosnę, wciąż można jednak się zaszczepić jeżeli ktoś tego jeszcze nie uczynił lub minęło od tego czasu sporo czasu i chce odnowić swoją odporność. Według danych z wtorku, tego dnia w całej Polsce wykonano ponad 3 tys. szczepień. Inowrocławski ratusz zachęca inowrocławian, aby skorzystali ze szczepień jeszcze w grudniu.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez komunistyczne władze, które w ten sposób chciały rozprawić się z Solidarnością, a tym samym utrwalić swoją coraz bardziej nadwyrężaną władzę - 41 lat temu komunistyczne władze rozpoczęły brutalną rozprawę z Solidarnością. Stan wojenny był atakiem na naród polski, na postulaty strajkujących w Stoczni Gdańskiej i na Porozumienie Sierpniowe 1980 roku. Był to zamach dokonany w imię utrwalenia sowieckiego panowania nad Polską – mówił na bydgoskich uroczystościach wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzieje Apteki pod ,,Łabędziem”, zlokalizowanej w reprezentacyjnej części ulicy Gdańskiej sięgają 1853 roku – w aptece leki można było kupować do 2017 roku, wówczas właściciele postanowili zamknąć aptekę. Obiekt wraz ze gromadzonymi przez ponad 150 lat eksponatami przejęło Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które postanowiło zaadoptować go na aptekę muzeum. Wernisaż wystawy stałej, praktycznie otwarcie obiektu dla mieszkańców nastąpi w czwartek 15 grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek informowaliśmy o publikacji wyników kontroli NIK dotyczącego nadzoru samorządów nad swoimi spółkami komunalnymi z województwa kujawsko-pomorskiego. To dość rozległy materiał pokontrolny, dlatego z osobna chcemy przyjrzeć się uchybieniu do jakiego miało dojść w Administracji Domów Miejskich i nadzorowi prezydenta nad tą spółką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu