Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 grudzień 2022

W środę Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy, tym dokumentem zapewne aż tak wielu mieszkańców nie żyło, ale może mieć wpływ na to jak będzie miasto wyglądało chociażby za 20 lat. To co prawda na tyle duża perspektywa, że tak naprawdę wiele może się zmienić, ale wyznacza pewne kierunki – kto wie bowiem czy na ulicę Focha nie powróci płynący obecnie pod Rondem Grunwaldzkim Kanał Bydgoski zasypany kilkadziesiąt lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W naszym cyklu, w którym przypominamy najważniejsze wydarzenia z 10-lecia istnienia Portalu Kujawskiego przyglądamy się latom 2017-2018. To kolejne ciekawe dwa lata, które rozpoczniemy jednak od tematu, który na pewnych terenach naszego województwa do dzisiaj mogą budzić traumę – latem 2017 roku przez polskie przeszły nawałnice, które jak skalkulowano największe szkody wyrządziły w województwie kujawsko-pomorskiem.

Opublikowano w Magazyn

W piątkowe popołudnie zebrał się Parlamentarny Zespół ds. Środowiska, Energii i Klimatu na posiedzeniu poświęconym wokół problemu skażeń po byłych zakładach chemicznych Zachem. W czasie tego posiedzenie przybliżono najważniejsze informacje o tym rozległym temacie. Z nowości dowiedzieliśmy się jedynie tyle, że w marcu zakończą się jedyne prowadzone do tej pory działa remediacyjne i nie ma jak na razie perspektyw co będzie dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę informowaliśmy o tym, że w ubiegły piątek pasażerowie autobusu jednego z lokalnych przewoźników w miejscowości Janowice dokonali obywatelskiego zatrzymania autobusu, którym podróżowali, nakazując kierowcy zatrzymanie się i odebrali mu kluczyki. Podejrzewali oni, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Sprawa ma ciąg dalszy.

Opublikowano w Kruszwica

Ostatnie opracowania Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu wskazują, że powoli zaczyna występować problem bezrobocia wśród Ukraińców w naszym województwie – przynajmniej formalny, bowiem wcześniej Ukraińcy mający problem ze znalezieniem pracy, po prostu się nie rejestrowali. Główna bariera to nieznajomość polskiego języka.

Opublikowano w Regionalne

Jednostka promowa wyprodukowana w Malborku do Solca Kujawskiego dotarła pod koniec lipca, w celu obsługi połączenia promowego Czarnowo – Solec Kujawski, czyli przeprawy przez Wisłę na wschód od Bydgoszczy. Póki co prom nie przewiózł jednak żadnego samochodu, trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, bowiem wcześniej trzeba przeprowadzić niezbędne testy dla uzyskania przez jednostkę pływającą świadectwa klasy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu