Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 18 grudzień 2022

W sobotę po długiej chorobie w wieku 53 lat zmarł Tomasz Zieliński, przez długie lata pracował jako dziennikarz w redakcjach: Gazety Wyborczej, Expressu Bydgoskiego, Radia PiK. W ostatnich latach pracował jako rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, od niedawna był też kierownikiem Działu Promocji tej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnio mignęła mi publikacja z Expressu Bydgoskiego z dramatycznym apelem jednego z księży o majtki i skarpety dla potrzebujących, od razu pomyślałem sobie jakąś ilość bielizny można by kupić za 750 zł, czyli kwotę jaką na jedną parę butów wydała fundacja Bezpieczny Świat w ramach grantu od wojewody. To jest pewien symbol zepsucia, nie tylko osoby, która tak gospodaruje publicznym pieniądzem, ale właściwie całej bydgoskiej klasy politycznej, skoro takie działania są możliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 grudzień 2022 10:40

Co trzeci rubel Rosja wyda na zbrojenia

Ośrodek Studiów Wschodnich przygotował analizę zatwierdzonej przez Władymira Putina ustawy budżetowej na 2023 rok, wraz z perspektywą do 2025 roku. Analitycy OSW zauważają znaczny wzrost o około 100% wydatków na obronność. Drugi istotny element to znaczny spadek w stosunku do roku bieżącego prognozowanych przychodów ze sprzedaży paliwa, co z kolei jest następstwem zagranicznych sankcji.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu