Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 grudzień 2022

W jednej z poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wygrał ponadodsielowy projekt zakładający rewitalizację obszaru położonego po dwóch stronach Kanału Bydgoskiego, wraz z zagospodarowaniem go stylowymi elementami małej architektury. Trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że w ostatnich miesiącach były problemy z wyborem wykonawcy. Jeszcze przed końcem tego roku udało się jednak zawrzeć umowę, co oznacza, że w przyszłym roku ruszą prace.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość z nas miała do czynienia mitologią grecką oraz dziełami Homera, na ile jednak znana jest nam Grecja z okresu klasycznego? Brytyjski historyk Robert Garland, specjalizujących się problematyce starożytnej Grecji, proponuje w swojej książce ,,Jak przeżyć w starożytnej Grecji” przenosiny do Aten w 420 roku przed naszą erą. Niedawno polski przekład jego książki wydało Wydawnictwo Poznańskie.

Opublikowano w Magazyn

Władze Inowrocławia – opierając się na zapotrzebowaniu zgłaszanym przez mieszkańców, w ramach pierwszej (tegorocznej) transzy zamówiły od rządowej spółki PGE Paliwa, głównie sprowadzonego do Polski z Kolumbii 600 ton. Z danych czwartkowych wynika, że do Inowrocławia przyjechało już 533 ton węgla, zatem niemal wszyscy zainteresowani otrzymają węgiel przed świętami. Inowrocław w porozumieniu z prywatną firmą sprzedaje węgiel po preferencyjnych warunkach.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek w Batkowie w gminie wiejskiej Inowrocław z przyczepy ciągnika rolniczego rozsypało się na jezdnie zboże. Ustalono, że przyczyną było otwarcie się burty przyczepy. Pomóc w tej sytuacji musiała inowrocławska drogówka, kierując innych kierowców objazdami. Strażacy pomagali z kolei z udrożnieniem drogi.

Opublikowano w Inowrocław

Przed oddaniem do użytku drogi ekspresowej S-5, to alejami Armii Krajowej przebiegał ruch tranzytowy przez Bydgoszcz. Z uwagi na wyeksploatowanie wiaduktów (od niedawna im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego) władze Bydgoszczy postanowiły najpierw rozebrać wschodnią konstrukcję i wbudować w jej miejsce nowy obiekt, teraz prace toczą się na zachodnim wiadukcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec listopada Sejmik Województwa uchwalił przekazanie czterem ukraińskim regionom po ok. 74 tys. zł wsparcia, w formie pomocy rzeczowej. Wpisywało się to w intencję sejmiku sprzed kilku miesięcy, aby Ukrainie przekazać z budżetu województwa 0,5 mln zł. W ostatni poniedziałek radni swoje zamiary skorygowali zmniejszając planowaną pomoc.

Opublikowano w Regionalne

W dniach 30 listopada – 9 grudnia Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) było gospodarzem ćwiczenia Loyal Leda 2022, o którym pisaliśmy krótko po ich zakończeniu. Z dużym uznaniem o tym ćwiczeniu dla budowania siły w interoperacyjności NATO pisze oficjalna strona armii Stanów Zjednoczonych w dość długiej notce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu