Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 grudzień 2022

Żeby dostać się na Ukrainę z pomocą humanitarną trzeba czekać przynajmniej dobę, po drugiej stronie jest kolejna 25 km tirów (to więcej niż odległość pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem). Kardynał Konrad Krajewski, nazywany ,,jałmużnikiem papieża Franciszka” dzięki paszportowi dyplomatycznemu może granicę przekraczać bez kolejki, z tego powodu jeździ pomiędzy Leżajskiem i Lwowem po kilka razy dziennie, robiąc po ponad 1500 km dziennie.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 24 grudzień 2022 18:24

Do poczytania na okres świąteczno-noworoczny

Dla większości z nas okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym mamy trochę więcej czasu dla siebie. Jest to doskonała okazja, aby nadrobić zaległe lektury. Przygotowaliśmy zestawienie naszych publikacji z ostatniego czasu, którymi warto w tym okresię za interesować.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę 18 grudnia podczas patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej wsiedli na Placu Wolności do tramwaju, tam dostrzegli dwóch bezdomnych, z czego jeden leżał na podłodze. Z informacji motorniczego wynikało, że o leżącym powiadomił policję, która będzie czekać na przystanku końcowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Popularny zwyczaj świąteczny nakazuje, by kolację wigilijną rozpocząć wraz z pojawieniem się tzw. „pierwszej gwiazdki”. O której godzinie i po której stronie nieba należy jej wypatrywać? Która z gwiazd widocznych na niebie będzie tą pierwszą? No i jak nie pomylić jej z odbijającą światło słoneczne planetą, np. z Jowiszem? Na te pytania odpowiadają członkowie Astrofizycznego Koła Naukowego Politechniki Gdańskiej.

Opublikowano w Regionalne

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym bilans zarejestrowanych bezrobotnych wzrósł – przez cały listopad według Wojewódzkiego Urzędu Pracy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Bydgoszczy wzrosła o 80 osób. To kolejny po październiku miesiąc wzrostowy, ale liczbowo wzrost był prawie o połowę mniejszy niż w październiku. Stopa bezrobocia w Bydgoszczy wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie 2,1% (przy średniej dla kraju powyżej 5%, a dla województwa powyżej 7%).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

    Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

  • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

    Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu