Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 grudzień 2022

Po zaprojektowaniu nowoczesnego kompleksu średniej krokwi (5 skoczni), którą chwalą sobie polscy skoczkowie narciarski, z uwagi na walory treningowe, bydgoscy architekci z pracowni Archigeum, w niedalekim sąsiedztwie pracują nad torem do łyżwiarstwa szybkiego, który ma stać się narodowym obiektem. Inwestorem jest Centralny Ośrodek Sportu, a prace budowalne są w toku.

Opublikowano w Bydgoszcz

650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres listopada. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił ostatniego dnia listopada przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i pełnienie nadzoru autorskiego nad rozbudową linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego do nowej pętli Bielicka na Szwederowie. Docelowo ma powstać zamknięty okrąg, bowiem dalej tory będą biegły na Błonie i przez Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu Rada Miasta Bydgoszczy ma uchwalić nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Dokument liczący ponad 400 stron, który zawiera szereg rekomendacji co do rozwoju miasta w przyszłości. Dotyka on szeregu zagadnień, z tego też powodu nie brakuje kontrowersji, bowiem nie wszystkich wszystkie zapisy mogą zadowalać. Zanim rozpocznie się debata na forum Rady Miasta, projekt postanowiła na konferencji prasowej zaprezentował dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na obsługę BRA w sezonie 2023, który rozpocznie się w marcu. Będzie to trzeci rok z rzędu postępowanie pomostowe, czyli zakładające wykorzystanie infrastruktury z lat poprzednich, w tym także rowerów. Potencjalnych wykonawców powinniśmy poznać 22 grudnia, na ten dzień planowane jest otwarcie ofert w tym przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

    Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

  • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

    Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu