Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 grudzień 2022

Jesteśmy poważni, dlatego wywiadów z jasnowidzami nie planujemy, ale pytania o los kolejnego etapu rewitalizacji bulwarów na długości ponad 2,6 km od ulicy Krakowskiej do Mostu Kazimierza Wielkiego, wraz z rewitalizacją Wyspy św. Barbary oraz rewitalizację Placu Kościeleckich są w pełni na serio. Na obie inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Bydgoszczy przyznano prawie 35 mln zł, na dzisiaj jednak to czy uda się z tych środków skorzystać leży pod wielkim znakiem zapytania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czerwona Planeta co około dwa lata pojawia się dość blisko Ziemi za sprawą zjawiska zwanego opozycją. W tym roku ma ono miejsce w grudniu i jest wyjątkowe z kilku powodów. Jednym z nich jest koniunkcja Marsa z Księżycem. Zdarzenia te obserwować będzie można nawet gołym okiem. O tym, jak się do nich przygotować opowiadają członkowie Astrofizycznego Koła Naukowego Politechniki Gdańskiej.

Opublikowano w Magazyn

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Sejmik Województwa przyjął uchwałę w rocznicę urodzin i przyznania nagrody Nobla Albertowi Abrahamowi Michelsonowi w dziedzinie fizyki. Świat zapamięta Michelsona jako Amerykanina, który zmierzył, iż prędkość ruchu orbitalnego ziemi nie ma wpływu na prędkość światła. Jeden z naszych czytelników w odpowiedzi wspomina nam, że to nie jedyny niekoniecznie pamiętamy noblista z regionu, dlatego postanawiamy się przyjrzeć wszystkim nazwiskom.

Opublikowano w Regionalne

Dystrybucja węgla osób uprawnionym do preferencyjnych stawek za pośrednictwem inoworcławskiego samorządu trwa. Do tej pory około 200 osób zakupiło 260 ton węgla, inowrocławski ratusz szacuje, że węgiel chce kupić jeszcze drugie tyle. Obecnie w dystrybucji jest tylko typ groszek, być może orzech pojawi się w przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Inowrocław

Do szkód przy transakcjach na kwotę 1,2 mln zł miał doprowadzić swoich klientów Marcin K., w ramach tzw. bydgoskiej afery mieszkaniowej. Właściciel jednej z firm zajmujących się obrotem nieruchomości, miał będąc w zmowie z notariuszami działać na szkodę swoich klientów. Sprawę od 2019 roku badała bydgoska policja, notariusze również muszą spodziewać się zarzutów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku listopada parkowanie na parkingu Park&Ride przy parafii św. Antoniego kosztuje w niedzielę jak w każdy inny dzień 6 zł za wjazd. Parking w praktyce stoi pusty, parafianie parkują bowiem przy samym kościele (za zgodą proboszcza), a także na okolicznych uliczkach. Zawalony plac przy kościele samochodami nie wygląda zbyt estetycznie, korzystanie z niego też nie jest zbyt funkcjonalne, ale wspomniana kwota 6 zł, gdy parkowanie w ścisłym centrum kosztuje 3,80 zł za godzinę, wydaje się absurdem.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 grudzień 2022 07:35

Jarmark dodaje Bydgoszczy wyjątkowego klimatu

Dzisiaj przypadają Mikołajki, we wspomnienie św. Mikołaja, który jak ostatnio przypomniał bp. Krzysztof Włodarczyk, jest także patronem Bydgoszczy. Ten dzień symbolicznie pokazuje, że weszliśmy w okres szczególnie przedświąteczny, że zbliżające się Boże Narodzenie coraz bardziej kształtuje nasze myśli. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny klip, który pokazuje jak wyjątkowe jest centrum Bydgoszczy w tym okresie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu