Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 grudzień 2022

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec stycznia Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła ustanowić rok 2022 jako Rok Praw Człowieka, wówczas mało kto mógł przypuszczać, że już po miesiącu przyjdzie nam pokazywać jak ważne są prawa człowieka w praktyce, gdy po rosyjskiej agresji na Ukrainę, bydgoszczanie stanęli przed wyzwaniami związanymi z organizacją pomocy humanitarnej oraz pomocy uchodźcom.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 08 grudzień 2022 17:44

Przedświąteczne spotkanie z kombatantami

W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu doszło do spotkania przed świętami Bożego Narodzenia, które dla kombatantów zorganizowały władze Inowrocławia. Z kombatantami spotkał się prezydent Ryszard Brejza oraz aktywni dowódcy jednostek wojskowych tworzących Garnizon Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Niemieckie stowarzyszenie ,,Zweite Heimat Warburg” (tłumaczyć można jego nazwę jako ,,Drugi Dom Walburg”) prowadzi aukcję charytatywną, na rzecz uchodźców. Na sprzedaż jest obraz ,,Miś i przyjaciele” autorstwa artystki Anny Rony, obecnie mieszkającej Borgentreich, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Artystka wywodzi się z Bydgoszczy, tak samo jak jej obraz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie listopada ujawniliśmy w jaki sposób Fundacja Bezpieczny Świat wydatkowała środki jakie wojewoda przyznał jej na pomoc Ukraińcom przebywającym w Polsce w ramach speucstawy. Z puli 65 tys. zł wydatkowano m.in. 749 zł na jedną parę butów sportowych, nie brakuje też faktur z restauracji. Wojewoda poproszony o odniesienie się do sprawy nie widzi jednak w tym nic złego, co więcej fundacja będzie za jego pośrednictwem otrzymywać kolejne fundusze.

Opublikowano w Bydgoszcz

26 października Rada Miejska w Koronowie uchwaliła uchwałę w sprawie ustalenia zasad przyznawania nagród za osiągnięcia sportowe. Prawo pozwala samorządom wyróżnianie np. nagrodami finansowymi sportowców oraz ich trenerów za osiągnięcia, w celu motywowania do osiągania sukcesów. Takie działania podejmuje szereg samorządów. Koronowska uchwała okazała się jednak bublem prawnym, dlatego w praktyce nie weszła do obiegu prawnego , zatem do dzisiaj w Koronowie taki regulamin nie obowiązuje.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu