Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 27 styczeń 2023

Jutro odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – będzie to wielkie święto dla dobroczynności Polaków. Ważną rolę w zbiórce na WOŚP odgrywają licytację – wśród przedmiotów jakie można wylicytować jest limitowana edycja znaczków wydanych z okazji 60.. rocznicy rozpoczęcia prac nad prototypem tramwaju przegubowego, wydanych przez Pocztę Polską i Nowy Bursztynowy Szlak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

Opublikowano w Regionalne

,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Opublikowano w Regionalne

Copywriting to sztuka tworzenia tekstów reklamowych, która polega na przekonywaniu odbiorców do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. W dzisiejszych czasach, coraz częściej copywriting jest wykorzystywany również w dziedzinie SEO, ponieważ odpowiednio napisany tekst może przyciągnąć uwagę wyszukiwarek i tym samym zwiększyć widoczność strony internetowej. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wykorzystać copywriting w SEO i jakie są najważniejsze elementy skutecznego copywritingu SEO. Dowiemy się także, dlaczego warto skorzystać z usług agencji copywriterskiej w celu poprawy widoczności swojej strony internetowej.

Opublikowano w Polecane

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu realizuje program polsko-amerykańskiej wymiany kulturowej, za pomocą zdalnych narzędzi pozwalających się skomunikować na odległość. Dla uczniów to okazja do poznania rówieśników w innych krajach, a także sprawdzić swoje umiejętności językowe z języka angielskiego, którego uczą się na co dzień w szkole.

Opublikowano w Inowrocław

Publicysta katolicki Tomasz Terlikowski kilka tygodni temu wypowiadał się do amerykańskiego ,,New York Times” o trudnej sytuacji w bydgoskim Kościele katolickim (o tej publikacji pisaliśmy w grudniu). Przed kilkoma dniami przeprowadziliśmy z Terlikowskim wywiad, w którym wskazywał on, że nie koniecznie miał na myśli bydgoski Kościół, co aktywność biskupa Jana Tyrawy, którą ocenia bardzo negatywnie. Zdaniem Terlikowskiego sytuacja w Bydgoszczy nie jest inna niż w innych polskich diecezjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec stycznia 2021 na około rok zamknięty został Most Uniwersytecki, w oparciu ekspertyzę prof. Krzysztofa Żółtowskiego, który wskazał, że z uwagi na błędy projektowe most grozi zawaleniem. Przez kolejne miesiące na zlecenie ratusza prowadzono prace naprawcze, które sfinansować musiał budżet miasta. Teraz prezydent Rafał Bruski domaga się od projektantów mostu odszkodowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

  • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

    W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu