Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 grudzień 2023

Organizacja struktury partyjnej Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zmieniała się dość często – przez długi lata strukturą polityczną zarządzano w oparciu o pełnomocników/prezesów w okręgach odpowiadajacych okręgom wyborczym do Sejmu RP, czyli w kujawsko-pomorskim były to okręgi bydgoski oraz toruńsko-włocławski. Przed wyborami parlamentarnymi zwiększono liczbę okręgów opierając się na strukturze senackiej, w ostatnich dniach zapadła decyzja o 17 okręgach, które odzwierciedlają województwa oraz osobno Warszawę.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 02 grudzień 2023 16:46

Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

Opublikowano w Regionalne

Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

Opublikowano w Regionalne

Nie są to tytuły o których się mówi na co dzień, nie znajdziemy ich też w dużych kinowych multipleksach. 1 grudnia rozpoczął się 8. Europejski Festiwal Filmowy ArteKino Festival, w ramach którego możemy obejrzeć 10. filmów młodych europejskich reżyserów – filmy w sposób szczególny mają odpowiadać na problemy z jakimi borykają się współczesne społeczeństwa. Wszystkie te filmy dostępne są z polskimi napisami.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu