Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 grudzień 2023

Narodowy Instytut Wolności nabór wniosków na 2024 rok postanowił zacząć znacznie szybciej niż do tej pory, jesteśmy już po okresie przyjmowania wniosków, a decyzje o dofinansowaniu mają zapaść do końca stycznia, choć mogą szybciej. Pojawiły się głosy, że celowo przyśpieszono konkursy, aby udało się je przeprowadzić przed zmianą rządu. Nowy rząd może nie być już tak życzliwy jak poprzedni dla wielu organizacji, które są wyraźnie upolitycznione. Jesteśmy już po etapie oceny formalnej, wiemy zatem jakie organizacje z regionu aplikują. Delikatnie można napisać, że nie ma niespodzianek.

Opublikowano w Bydgoszcz

NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli Solino obchody wspomnienia św. Barbary patronki górników rozpoczęło w niedzielę od Mszy Świętej w intencji górników, ich rodzin, a także były górników w parafii pw. Św. Trójcy w Górze pod Inowrocławiem. Po Mszy złożono kwiaty na grobie Piotra Czajkowskiego w hołdzie uczestnikom Powstania Listopadowe.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Opublikowano w Regionalne

Ujemne temperatury nie sprzyjają prowadzeniu budów, na placu budowy przed Operą Nova prace nie są już tak intensywne jak kilka tygodni temu, ale mimo zimowej aury się odbywają. Zobaczyć możemy jak powstaje podziemny parking, na którym zlokalizowany będzie czwarty krąg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia Marek Słabiński na pierwszej konferencji prasowej zapowiedział, że w urzędzie nie planuje większych rewolucji, natomiast zapowiada chęć obniżenia części podatków lokalnych oraz wprowadzenie od nowego roku budżetu obywatelskiego w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec na sesji Rady Gminy Białe Błota zarzucił radnemu Zbigniewowi Morozowi, że ten w głosowaniu nad budżetem oddał głos za nieobecną na sali radną Marię Wolsztyńską. Radny przyznał się do tego, w poniedziałek na jednej z komisji wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Sykut poinformował, że radny Moroz na piśmie zrzekł się mandatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydawany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy ,,Kalendarze Bydgoski” to jeden z najstarszych bydgoskich roczników, który wydawany jest o kilku dekad. Kalendarze Bydgoski to przede wszystkim zbiór ciekawych artykułów o historii Bydgoszczy, coraz więcej uwagi poświęca się jednak współczesności. Tegoroczne wydanie jest z jednego powodu wyjątkowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu