Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 luty 2023

Sejm upamiętnił w środę Mikołaja Kopernika. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu wybitnego dorobku Mikołaja Kopernika i jego ogromnego wkładu w rozwój światowej nauki, czci jego pamięć w 550. rocznicę urodzin" - głosi uchwała.

Opublikowano w Magazyn

W piątek 3 lutego w wybranych miastach, w tym w Bydgoszczy, miał się odbyć protest kurierów Pyszne.pl nie miał być to jednak jakiś medialny protest w postaci pikiety, ale większość pracowników wspierana przez organizacje związkowe tego dni miały nie świadczyć usługi (do czego mają prawo, bowiem współpraca polega na tym, że to kurierzy deklarują kiedy chcą wolę świadczenia pracy). W bydgoskich mediach praktycznie ten protest nie został zauważony, też trudno dzisiaj jest powiedzieć jak wielu kurierów przed tygodniem nie zgłosiło gotowości do pracy nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2022, wydawanym przez grupę medialną Financial Times za najlepszą strefę ekonomiczną w Polsce uznano w 2022 Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Jednocześnie okazała się ona drugą najlepszą w Europie. Główna siedziba Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mieści się w Gdańsku, ale jak przyznają jej prezesi, największe projekty inwestycyjne realizuje w województwie kujawsko-pomorskim. W październiku prezes Przemysław Sztandera na II Bydgoskim Forum Bursztynowym Szlaku przedstawił koncepcję Parku Przemysłowego Emilianowo.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek dość głośno zrobiło się o bydgoskim europośle Radosławie Sikorskim po opublikowaniu przez holenderski dziennik NCR artykułu pod stanowczym tytułem: ,,Korupcja. Europoseł Sikorski milczał w sprawie pieniędzy z Emiratów”. Gazeta zarzuca deputowanemu, że w głosowaniach w Parlamencie Europejskim miał zabierać stanowiska korzystne dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Program Wsparcia Mistrzów – ponad pół miliarda złotych dla drużyn walczących o europejskie puchary! - to tytuł publikacji opublikowanej na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Program Wsparcia Mistrzów to kompleksowy plan wsparcia tych drużyn i klubów, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej – mówi cytowany w tym komunikacie premier Mateusz Morawiecki. W europejskich pucharach wystąpiły koszykarki Polskie Przetwory Basket25 z Bydgoszczy, ale jeżeli chodzi o rządowe wsparcie nie otrzymały złotówki.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu