Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 luty 2023

Temat przyznawania samorządom dotacji rządowych na obiekty sportowe budzi wśród samorządowców emocje, Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że podziału środków Ministerstwo Sportu i Turystyki dokonało w sposób nierzetelny. Do tej kontroli bezpośrednio nie wytypowano jednak delegatury kujawsko-pomorskiej, dlatego opieramy się tylko na danych ogólnopolskich.

Opublikowano w Regionalne

Oświadczeniom majątkowym posła do Parlamentu Europejskiego Radosława Sikorskiego przyjrzy się Centralne Biuro Antykorupcyjne, które oficjalnie wszczęło w tej sprawie postępowanie. Sprawa dotyczy artykułu z holenderskiego medium NCR, które wskazało, że Sikorski za doradztwo Sir Bani Yas Forum, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pobierał 100 tys. dolarów rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez długie lata stacja Inowrocław Rąbinek (nie mylić z Inowrocławiem Głównym) była zapomnianą stacją. Wiele zmieniło się w 2017 roku, gdy trwał remont magistrali kolejowej Warszawa – Poznań, wówczas z uwagi na konieczność ograniczenia ruchu na niej, wiele pociągów jeżdżących pomiędzy tymi miastami zatrzymywało się na stacji Inowrocław Rąbinek. Stacja stała się ważnym przystankiem, postanowiono ją nawet nieco wyremontować, ale po 2019 roku zaczęła tracić na znaczeniu.

Opublikowano w Inowrocław

Після набуття Україною членства в ЄС, до якого так прагне вступити український народ, транс'європейська транспортна мережа TEN-T охопить і українську територію.

14 lutego w wielu miastach Polski w ramach akcji ,,Walentynki dla Drzew” z inicjatywy Fundacji EkoRozwój z Wrocławia wieszane są symboliczne tabliczki z symbolami serca i drzewa, aby zwrócić uwagę na niewystarczającą ochronę drzew. Stowarzyszenie MODrzew z Bydgoszczy taką tabliczkę zawiesiło na drzewie, tuż przy placu budowy IV kręgu Opery Nova, będącym Pomnikiem Przyrody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybuch wojny na Ukrainie okazał się dla wielu ukraińskich przedsiębiorców końcem biznesu, wszystko wskazywało, że tak samo zakończy się historia Vladyslava Savchenko, który zakładała startupy zajmujące się handlem żywnością przez internet. Udało mu się przetrwać zawirowania wojenne dzięki inwestycji w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu