Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 01 marzec 2023

W czwartek 2 marca na Portalu Kujawskim nie ukażą się publikacje dotyczące tematów bydgoskich. Jest to symboliczne pokazanie zagrożenia jakie dla niezależnych mediów i lokalnej demokracji stanowi wydawanie przez ratusz swoich mediów, które podlegają bezpośrednio władzom miasta. W ten sposób chcemy raz w miesiącu pokazać, że obecna sytuacja w Bydgoszczy jest nadzwyczajna.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – tego dnia po raz kolejny w bydgoskim zespole szkół imienia Luisa Braille w Bydgoszczy odbył się konkurs wiedzy o polskim państwie podziemny, pod patronatem medialnym Portalu Kujawskiego. Zagadnienie jakie wchodzą w tą tematykę są bardzo szerokie, bowiem dotykają także funkcjonowania polskich władz na uchodźstwie, czy Powstania Warszawskiego. Tak samo jak to bywało w poprzednich edycjach, wrażeni robił poziom wiedzy uczestników.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie lutego informowaliśmy o interpelacji radnego Jarosława Katulskiego, który wykonuje zawód lekarza ginekologa, w sprawie wprowadzenia wojewódzkiego programu in vitro, który refundowałby część jej kosztów parom chcącym mieć potomstwo. Z takim postulatem w formie petycji wystąpiła też radna Agnieszka Kłopotek. Procedurę in vitro od wielu lat swoim mieszkańcom refunduje Bydgoszcz.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie dnia lutego poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie rewitalizacji Placu Kościeleckich, na to zadanie Bydgoszcz otrzymała dotację w kwocie ok. 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Oferty złożone w przetargu są jednak prawie trzy razy wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o korespondencji pomiędzy posłem Bartoszem Kownackim i marszałkiem Piotrem Całbeckim w sprawie przywrócenia pociągów na linie kolejową Inowrocław – Żnin. Jak się okazuje pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się kilkaset osób. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa pytał o to ponownie radny Michał Krzemkowski, powołując się na wystąpienie posła Kownackiego.

Opublikowano w Inowrocław

Zwrot wielki nie jest tutaj przypadkiem, bowiem mowa o zadaniu, w skład którego wchodzić miało 157 różnych budów, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Celem projektu jest dostosowanie kanalizacji deszczowej do dzisiejszej wielkości miasta, aby rozwiązać problem z zalewaniem ulic po intensywniejszych opadach. Bydgoszcz chyba najbardziej ambitnie podeszła do tego problemu z polskich miast, projekt dofinansowywany przez Unię Europejską napotkał jednak na kłopoty, jedną z nich była pandemia COVID-19, ostatni rok to z kolei skutki gospodarcze wojny na Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

    Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu