Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 marzec 2023

W styczniu nie brakowało głosów krytycznych po dość znaczącej podwyżce cen biletów w pociągach PKP Intercity, dość aktywni w krytyce polityki państwowego przewoźnika byli posłowie opozycji. Następnie ze strony rządu padła zapowiedź, że od marca będzie znowu obniżka cen, powrót do starych cen. Sprawdzamy jak to wygląda w przypadku Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat pandemii COVID-19 już dawno zszedł na dalszy plan, w ramach naszej misji informowania prezentujemy dwa raporty o sytuacji epidemicznej w kujawsko-pomorskim w miesiącu (formalnie w Polsce mamy wciąż stan zagrożenia epidemicznego). W lutym stwierdzono w naszym województwie ponad 2,8 tys. zakażeń, pomimo tego, że luty jest krótszy o kilka dni od stycznia, mamy wzrost o około 400%.

Opublikowano w Regionalne

W piątek informowaliśmy o tym, że prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nie wyraził zgody na organizację w przyszłą sobotę – 11 marca – marszu pt. ,,Polak w Polsce Gospodarzem” organizowanego przez tzw. kamractwo, wydarzenia organizowane przez to środowisko w Bydgoszczy niosły ze sobą treści antysemickie, atakujące uchodźców z Ukrainy oraz w pewnym sensie proputinowskie. Organizatorzy liczyli, że sąd zmieni decyzję prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty 18 marca wejdzie w życie uchwała Rady Miasta Bydgoszczy, która ustanawia maksymalne stawki za przewozy w taksówkach. Uchwała ta powinna z jednej strony zamrozić stawki na pewnym poziomie, a z drugiej strony ograniczyć zjawisko zawyżonych cen. To właśnie problem, iż niektóre osoby świadczyły przewozy po rażąco zawyżonych stawkach, często wprowadzając konsumentów w błąd, był główną przyczyna, iż ratusz zdecydował się wyjść z inicjatywą wprowadzenia stawek maksymalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wyborów parlamentarnych jeszcze sporo miesięcy, ale politycznie widać, że powoli wchodzimy w tryb kampanii wyborczej, która zanosi się na dość długą. Lokalnym politykom PO i PiS się ona już udziela – najpierw zastępca prezydenta Michał Sztybel wezwał ministra Jarosława Wenderlicha do złożenia dymisji, tydzień później wiceminister zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego, aby ten odwołał z funkcji Sztybla.

Opublikowano w Bydgoszcz

60% uczestników sondażu zleconego przez Urząd Miasta Bydgoszczy negatywnie ocenia pomysł odebrania honorowego obywatelstwa Bydgoszczy św. Janowi Pawłowi II. Sam fakt zlecenia tego sondażu wskazywać może, że politycznie taka inicjatywa mogła być brana pod uwagę. Do tej pory o możliwości pozbawienia św. Jana Pawła II tytułu dywagowali pojedynczy radni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

  • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

    W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu