Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 wrzesień 2023

W czerwcu 2019 roku Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła regulamin miejskich żłobków, aby dodatkowe punkty otrzymywały dzieci zaszczepione według obowiązującego kalendarza. W ten sposób radni chcieli dać wyraźny sygnał wobec rosnącej tendencji unikania szczepień. Tę uchwałę próbowano później nieskutecznie zablokować.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 1 września Kruszwicę, która od wielu tygodni jest wielkim placem budowy, za sprawą przebudowy drogi krajowej, w tym mostu łączącego dwa brzegi tego miasteczka, odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej szef rządu starał się pokazywać, iż za czasów Platformy Obywatelskiej wspierane były głównie duże miasta, wymienił m.in. Warszawę i Bydgoszcz, kosztem mniejszych jak Kruszwica.

Opublikowano w Kruszwica

1 września 1953 roku ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież św. Jan Paweł II, z grupą studentów przypłynęli kajakami do Opławca. O tym zdarzeniu Jan Paweł II wspomniał w 1999 roku w homilii wygłoszonej na płycie bydgoskiego lotniska. Dla uczczenia tamtego wydarzenia mieszkańcy Opławca wraz z radnym Bogdanem Dzakanowskim ufundowali tablicę, która została w piątek 1 września odsłonięta. Na tablicy znajduje się cytat z 1999, gdy św. Jan Paweł II wspomina tamto zdarzenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bezpartyjni Samorządowcy według sondaży nie są brani pod uwagę w podziale mandatów, najprawdopodobniej uda im się jednak zarejestrować listy w całej Polsce, a uzyskane przez nich procenty głosów mogą nieco wpłynąć na ogólny wynik wyborów. W okręgu bydgoskim mogą się pochwalił małym sukcesem wizerunkowym – jako pierwsi zarejestrowali listę kandydatów. W fazie rejestracji jest też lista Konfederacji. Pozostałe komitety te czynności zostawiają na przyszły tydzień, czas na rejestrację minie w środę po południu.

Opublikowano w Regionalne

Jak co roku 1 września, w Bydgoszczy zorganizowane zostały uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej, dzisiaj po raz 84-ty. Jesień 1939 roku wpisała się w dzieje Bydgoszczy wyjątkowo krwawo, nie bez powodu na płycie Starego Rynku mieści się Pomnik Walki i Męczeństwa, który przypomina o odbywających się w tym miejscu masowych egzekucjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wakacje byliśmy świadkami klęski żywiołowej: od wysp greckich po wybrzeże Portugalii Europa była w ogniu. Grecja teraz zmaga się z największymi pożarami lasów w historii pomiarów w Unii Europejskiej i po raz drugi w tym roku uruchomiła unijny Mechanizm Ochrony Ludności. – Klimat w Europie ociepla się znacznie szybciej niż w wielu innych regionach świata. W związku z tym zagrożenie pożarowe wzrasta w całej Europie. Możemy się spodziewać wzrostu zagrożeń pożarowych również w naszym kraju – mówi dr hab. Zbigniew Karaczun, ekspert Koalicji Klimatycznej, SGGW. W Polsce najczęstszą przyczyną pożarów jest jednak głównie działalność człowieka.

Opublikowano w Magazyn

Od 1 stycznia 2024 roku nie będzie wolno w województwie kujawsko-pomorskim wykorzystywać pozaklasowych kotłów grzewczych, radni PiS chcą zmienić przepisy, aby dać 2 lata więcej czasu na wymianę pieców i dostosowanie się do reguł, marszałek Piotr Całbecki przyznaje z kolei, że przepisy są tak naprawdę martwe i nie ma możliwości weryfikowania, ani karania mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj dominuje tematyka wyborów parlamentarnych, ale w niedzielę 3 września mieszkańcy Mroczy pójdą wybrać nowego burmistrza, który tę funkcję będzie jednak pełnił jednak dość krótko, bo do końca kadencji, czyli do wiosny. O tę funkcję ubiega się trzech kandydatów – jeżeli żaden z nich nie otrzyma w niedzielę przynajmniej 50% głosów, to za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W dobie cyfryzacji i globalizacji, wysyłanie paczek za granicę stało się dla wielu Polaków standardową czynnością. Jednakże, razem z możliwościami pojawiają się również pytania i dylematy. Jednym z najważniejszych jest to, czy warto ubezpieczyć przesyłkę, szczególnie na dłuższych trasach, takich jak z Polski do Irlandii. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, poddając analizie różne aspekty i czynniki.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Listopad 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu