Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 wrzesień 2023

Northamptonshire to hrabstwo w środkowej Anglii w 2021 roku wstrząsnęła nim, a później całą Wielką Brytanią, śmierć 31-letniej Marty, Polki która pochodziła z Bydgoszczy. Cztery lata wcześniej – w 2017 roku – wraz z mężem wyemigrowała z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii. Zabójcę dobrze znała – był to jej były mąż Paweł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy idąc ulicą istnieje duża szansa, że na materiały wyborcze się nie natkniemy, choć zapewne za kilka dni się to już zmieni, w Inowrocławiu wyczynem może być nie załapanie się na banery, tam bowiem kampania outdorowa idzie na całego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 wrzesień 2023 18:20

Korzyści z wyboru coacha z certyfikatem ICF

Wprowadzenie do certyfikacji ICF:

Certyfikacja ICF, czyli International Coach Federation, to międzynarodowy standard w dziedzinie coachingu, który od lat uznawany jest za symbol profesjonalizmu i jakości w tej branży. Dla wielu osób poszukujących wsparcia w rozwoju osobistym czy zawodowym, wybór coacha może być wyzwaniem. Jednak decydując się na specjalistę z certyfikatem ICF, klient może być pewny, że trafia do prawdziwego eksperta w swoim fachu.

Opublikowano w Polecane

Za równo miesiąc zakończy się kampania wyborcza, w Bydgoszczy póki co ona dopiero się rozkręca, nośniki z reklamami kandydatów powoli się pojawiają, kandydaci póki co skupiali się natomiast na prezentowaniu list. W środę pojawił się pierwszy temat, który może pochłonąć lokalną dyskusję kampanijną – PiS chce, aby Rada Miasta Bydgoszczy poparła starania rządu w sprawie wypłacenia od Niemiec reparacji za II wojnę światową.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na remont 10 ulic w centrum Bydgoszczy. Są to ulice: Przy Zamczysku, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przyrzecze, Zaułek, Ks. Malczewskiego, fragment Grodzkiej oraz przebudowa Rybiego Rynku. W przetargu pojawiły się cztery oferty – najtańsza na nieco ponad 27 mln zł, najdroższa na prawie 32 mln zł – ratusz przewidział natomiast budżet na poziomie niecałych 23 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od października 2020 roku, gdy borykaliśmy się z pandemią, w całej Polsce utworzono 33 szpitale tymczasowe przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, w tym dwa w naszym województwie: w Ciechocinku i w Radziejowie. Najwyższa Izba Kontroli podsumowując swoją kontrole stwierdza, że szpitale tworzono bez żadnego planu i bez analizy dostępności kadr medycznych, co przełożyło się na ogromne koszty budżetowe, ale zdrowotne.

Opublikowano w Regionalne

W 2018 roku na przystanku tramwajowym przy ulicy Gdańskiej, na wysokości ulicy Chodkiewicza doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdy rozpędzony pojazd potrącił kobietę wysiadającą z tramwaju. Wtedy pojawiły się głosy o potrzebie zbudowania w tym miejscu przystanku wiedeńskiego. W tym tygodniu taki przystanek w tym miejscu został uruchomiony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeprowadzone wiele miesięcy temu konsultacje społeczne przekonały Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do rozbiórki kładki pieszej nad alejami Wojska Polskiego – co prawda w konsultacjach było więcej głosów przeciwnych, ale uznano iż bardziej przekonujące argumenty są zwolenników rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że piesi nie przejdą, zamiast kładki miałoby powstać naziemne przejście z sygnalizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu