Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 wrzesień 2023

W czwartek na tarasie widokowym hotelu Holiday Inn miniser Łukasz Schreiber z panoramą Bydgoszczy w tle zainaugurował swoją kampanie wyborczą, co ma związek z rozpoczęciem przez niego urlopu w Kancelarii Premiera. Tego samego dnia do Bydgoszczy zawitał Czerwony Autobus Nowej Lewicy, w ramach dwudniowego objazdu województwa – przed więzieniem w Fordonie politycy kierowali pod adresem PiS-u dość jednoznaczny przekaz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lipca informowaliśmy o przyznaniu przez Narodowy Instytut Wolności Kujawskiemu Instytutowi Myśli Patriotycznej z siedzibą w gminie Białe Błota 357 tys. zł dotacji, decyzja jest dość kontrowersyjna, bowiem organizacja nie ma nawet strony internetowej, a powstała zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Do lipca w jej zarządzie zasiadał Edgar K., który miał już wtedy usłyszeć zarzuty związane z aferą wizową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni poziom Wisły w naszym regionie można określić jako niski, są to niecałe 2 metry, w ostatnich dniach doszło nawet do zbliżenia się do 1,5 metra, nie oznacza to jednak, że tę rzekę można lekceważyć. W czwartek w okolicach Mostu Fordońskiego strażacy znaleźli ciało mężczyzny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z analizy Copernicusa (agenda Komisji Europejskiej badająca zmiany klimatyczne) wynika że był to najbardziej gorący lipiec na kontynencie od 1940 roku (do tego roku badacze dysponują danymi). Temperatury były wyższe o 0,7 stopnia C od średniej wieloletniej (1991-2020). Szczególny wpływ na wysoką średnią miało jednak południe Europy.

Opublikowano w Regionalne

Na początek chcemy przeprosić naszych czytelników za wprowadzenie w błąd, gdyż 10 sierpnia opublikowaliśmy publikację pt.: ,,Nowe parkomaty będą pracować w technologii 5G. ZDMiKP wygrywa spór „. Niestety sekretariat Krajowej Izby Odwoławczej wprowadził nas w błąd, faktycznie bowiem KIO uznała wiele racji częstochowskiej firmy. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu