Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 wrzesień 2023

Od kilku miesięcy bydgoska PESA chwali się SM42-6Dn Hydrogen, która w czerwcu została oficjalnie dopuszczona do użytku przez Urząd Transportu Kolejowego. W lipcu bydgoscy dziennikarze mogli obserwować ją w ruchu na żywo na bocznicy przy Zaświacie. PKN Orlen z kolei poinformował właśnie, że kupił taką lokomotywę od PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu - po wakacyjnej przerwie wznowił pracę Parlament Europejski, zaczynając od najważneijszej debaty w roku, czyli ,,o stanie Unii Europejskiej". Była to właściwie najważniejsza debata w ostatnich latach, nie tylko z powodu wyzwań przed którymi stoimi jak wojna na Ukrainie, ale była to ostatnia debata ,,o stanie Unii" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, co zresztą wyraźnie akcentowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen w swoim wystąpieniu. Spraw o których warto wspomnieć z minonego tygodnia było więcej.

Opublikowano w Magazyn

Informacje o postępie przygotowań do budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo to jeden z tematów III Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, które odbyło się w poniedziałek 18 września w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że wydaną przez wójta Nowej Wsi Wielkiej decyzję środowiskową oprotestowuje jedna z organizacji ekologicznych, co może opóźnić proces inwestycyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kulczyk Investments (KI) Chemistry po raz kolejny wezwało swoich giełdowych udziałowców do sprzedaży akcji Ciechu, celem takiego działania będzie wycofanie grupy z giełdy papierów wartościowych. Ciech na giełdzie zadebiutował w 2016 roku, ostatnio właściciele dają do zrozumienia, że model rozwoju w oparciu o giełdę się wyczerpał. Zarząd Ciech SA uspokaja, że nie wpłynie to na sytuację pracowników.

Opublikowano w Inowrocław

Zajmujący się sondażami politycznymi Marcin Palade w weekend opublikował kolejne zestawienie preferencji poświęcone poparciu dla partii politycznych w okręgu bydgoskim, tym razem obok prognozowanej liczby mandatów wskazał przedziały poparcia, w których w jego opinii znajdują się konkretne komitety. Wynika z tego, że różnice mogą być niewielkie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 wrzesień 2023 10:35

III Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku

Dzisiaj - 18 września odbywa się III Bydgoskie Forum Burszytowego Szlaku, w 90. rocznicę budowy Magistrali Węglowej. Wydarzenie odbywa się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Edgar K. to dzisiaj główny oskarżony w aferze w aferze wizowej, to on miał naciskać na pracowników polskich ambasad, aby przyśpieszali wydawanie wielokrotnych wiz schengen obywatelom azjatyckich państw. W piątek, podobnie jak lokalna Gazeta Wyborcza informowaliśmy, iż Edgar K. był do lipca członkiem zarządu fundacji Kujawski Instytut Myśli Patriotycznej z siedzibą w Białych Błotach, która w dość kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała ponad 350 tys. zł dotacji z Narodowego Instytutu Wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu