Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 wrzesień 2023

Na poniedziałkową sesję Sejmiku Województwa najprawdopodobniej zostanie wniesione uchwalenie Audytu Krajobrazowego, przyjęta w środę 20 września poprawka autorstwa marszałka zakłada dalsze odstępstwa, które mają ułatwić budowę terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz Parku Przemysłowego Emilianowo, który jest inicjatywą Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

116 dni to jak wyjaśnia kandydatka na posłankę Anna Niewiadomska z listy Koalicji Obywatelskiej najszybszy termin w jakim dziecko może uzyskać porady psychologicznej w naszym województwie – Psychiatria dziecięca jest problemem który nie poczeka, nie poczeka na wynik wyborów, ani nie poczeka aż ktoś z rządzących dojrzy ten problem. To jest najwyższy czas, aby ten problem wybrzmiał – mówiła na konferencji prasowej Anna Niewiadomska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku przypadła 80. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie nad Gibraltarem polskiego wodza naczelnego gen. Władysława Sikorskiego. Z powodu tej rocznicy w powiecie inowrocławskim obchodzony jest Rok Generała Sikorskiego, który przed wybuchem wojny był mieszkańcem Parchania pod Inowrocławiem. Jednym z akcentów tego roku będzie mural na Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Bierność, marazm, blokada w działaniu, poczucie ograniczenia i zawieszenia – to uczucia, które towarzyszą migrantom i migrantkom czekającym na zezwolenie na pobyt w Polsce.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 22 wrzesień 2023 15:05

Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

Opublikowano w Regionalne

Półtora roku temu pisaliśmy jak na jednym ze spotkań zorganizowanych w Bydgoszczy przez partię Korona Grzegorza Brauna prelegent, którego przedstawiano jako naukowca sugerował, że są zdjęcia sprzed 10 kwietnia 2010 roku pokazujące wrak samolotu, co jest próbą budowania narracji, że nie było katastrofy smoleńskiej tylko jakaś maskarada. Dzisiaj liderka bydgoskiej Korony walczy z senatorem Andrzejem Kobiakiem i wicewojewodą Radosławem Kempińśkim o mandat senatorski. Tylko traktowanie ich wszystkich na równi, jak spojrzy się na całokształt kandydatki Konfederacji to byłoby obrażanie Kobiaka i Kempińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inwestycje związane z kanalizacją deszczową od dłuższego czasu dają się we znaki kierowcom, ale też pasażerom komunikacji miejskiej, bowiem dochodzi do zmian w jej funkcjonowaniu. Celem inwestycji jest zapobiegnięcie zalewaniu ulic po większych opadach, a także magazynowanie ,,deszczówki” w okresie suszowym. Prowadzi to jednak do groteskowych sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu