Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 wrzesień 2023

W środę Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła promocyjną taryfę nazywaną ,,Biletem nowego pasażera”. Będą mogły z niej skorzystać osoby, które w 2023 roku nie posiadały biletu okresowego dłuższego niż 14-dniowego. Ta promocja ma celu przyciągnąć nowe osoby do korzystania z transportu zbiorowego. Podobna promocja była wprowadzona w przeszłości – w 2015 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Począwszy do niewymagających prądu gier planszowych, przez retro konsole, po najnowocześniejszy sprzęt, którym chwalą się producenci – w piątek na Immobile Łuczniczce rozpoczęła się trzecia edycja BluGameShow. Impreza będzie odbywać także w sobotę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska na tle państw Europy zachodniej ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych – zabiegać o zmianę tego zamierzają w parlamencie senator Andrzej Kobiak i kandydat na posła dr Włodzisław Giziński. Z kolei wiceminister Jarosław Wenderlich kandydujący z listy PiS uważa, że powołanie sądu apelacyjnego to ,,bydgoska racja stanu”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zajmujący się prostowaniem fake newsów serwis demagog.org.pl odwołując się do najnowszego raportu Komisji Europejskiej dotyczącego propagandy wskazuje, że w Unii Europejskiej wciąż jest problem z szerzeniem rosyjskiej propagandy w mediach społecznościowych. Konta wspierające jawnie Kreml mają przynajmniej 165 mln subskrybentów, co przekłada się na ponad 16 mld wyświetleń.

Opublikowano w Regionalne

Dla sporego obszaru powiatu inowrocławskiego, obsługiwanego przez kruszwicki wodociąg Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu wydał ostrzeżenie o ,,niezgodnością mikrobiologicznej liczby mikroorganizmów (…) z rozporządzenie Ministra Zdrowia. Czyli stan wody nie spełnia norm, aby była ona bezpośrednio wykorzystywana do spożywania przez ludzi czy nawet płukania pokarmów.

Opublikowano w Kruszwica

Obraz Matki Boskiej Pięknej Miłości trzeba zaliczyć do jednych z najistotniejszych bydgoskich symboli. Namalowany najprawdopodobniej w XV wieku wizerunek Matki Bożej z charakterystyczną różą zdobi główny ołtarz w Katedrze Bydgoskiej i uchodzi za jeden z piękniejszych wizerunków Matki Bożej znajdujących się w Polsce. Poczta Polska w ramach serii ,,Sztuka sakralna” wydała kartkę pocztową w nakładzie 5 tys. sztuk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu