Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 wrzesień 2023

W niedzielę 3 września w życie weszła trzecia śródroczna korekta rozkładów jazdy pociągów, jeżeli ktoś często podróżuje, powinien przyjrzeć się rozkładom, bowiem mogły się nieco zmienić godziny odjazdów. Wrześniowa korekta to także kilka większych zmian.

Opublikowano w Regionalne

W średniowiecznej Europie polska była ewenementem, utarło się nawet sformułowanie ,,złotej wolności”, które do dzisiaj jest powielane. Badacz polskiej historii Kamil Janicki po raz kolejny próbuje obalać ten mit, lektura jego najnowszej książki pt. ,,Warcholstwo” pozwala wysnuć opinie, że był to ustrój państwa z dykty i paździerza, bowiem jak uważająca się za mocarstwo Rzeczypospolitą mogło w sposób tak perfidny najechać 40 tys. Szwedów w ramach ,,Potopu”?

Opublikowano w Magazyn

Kilka tygodni temu ruszyła inwestycja związana z hermetyzacją instalacji Remondisu w Fordonie, mieszkańcy narażeni na przykre zapachy walczyli o to od wielu lat, w tym roku również przyszło im się z nimi zmierzyć. Jeżeli nie przyjdą teraz jesienią większe odpady, to być może najgorsze już za mieszkańcami. Sama inwestycja ma się zakończyć co prawda pod koniec przyszłego roku, ale Remondis zapowiada, że będzie już lepiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu