Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 wrzesień 2023
niedziela, 01 październik 2023 00:44

Galeria BWA ma nową elewację

Nową elewację Galerii BWA zlokalizowanej przy Parku Kazimierza Wielkiego i ulicy Gdańskiej mogliśmy podziwiać już od kilku tygodni, od pewnego czasu ponownie świeci się też charakterystyczny neon. Oficjalne podsumowanie inwestycji odbyło się w miniony czwartek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku miesięcy w centrum Bydgoszczy funkcjonuje tzw. Park Kulturowy, czyli zaostrzone formy ochrony krajobrazu. Uchwała o Parku Kulturowym uniemożliwia funkcjonowanie nieestetycznych szyldów, które nie pasują do otoczenia lub burzą historyczny charakter starówki, ale też znacznie ograniczono możliwość eksponowania reklam, jeden z punktów mówi nawet wręcz o zakazie rozdawania ulotek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami trzecia edycja BluGameShow w Bydgoszczy – wydarzenia, które było multitematyczne, bowiem zaciekawić mogło graczy, miłośników nowych technologii, z roku na rok rozwija się też segment fantastyki, która z grami komputerowymi jest coraz bardziej powiązana. Dlaczego zatem fantastyka jest dla odbiorów jako gatunek atrakcyjna?

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas środowego spotkania z liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem na Sisu Arenie w Bydgoszczy ze strony Nadii, 17-letniej aktywistki klimatycznej padło pytanie o poparcie dla postulatów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Były premier przyznał, że starsi politycy w tym zakresie powinni się uczyć od młodych ludzi.

Opublikowano w Regionalne

1 lipca opublikowaliśmy materiał pt. ,,Ocalić od zapomnienia”, na którym pokazaliśmy ujęcia lotnicze dawnej Restauracji Leśnej w Smukale, jednocześnie stacji dawnej kolejki wąskotorowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem. Na terenie Bydgoszczy był to ostatni tak wyrazisty element dawnej kolejki wąskotorowej. Tytuł ,,Ocalić od zapomnienia” okazał się bardzo wymowny, bowiem budynek został w ostatnich dniach zrównany z ziemią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu