Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 wrzesień 2023

Bydgoskie Centrum Onkologii chce być ekologiczne, dlatego jest plan zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, wcześniej trzeba jednak przeprowadzić duże inwestycje, które pozwolą efektowniej wykorzystywać energię. W przyszłości powinno być to odczuwalne w mniejszych rachunkach. Piszemy o tym, bowiem wartość planowanych inwestycji opiewa powyżej 10 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 wrzesień 2023 18:39

Przegląd zagraniczny: Hiszpania w politycznym pacie

Lipcowe wybory parlamentarne w Hiszpanii wygrała Partia Ludowa, nie jest ona jednak wstanie uzyskać większości do stworzenia rząd. Socjaliście premiera Pedro Sancheza, którzy uzyskali nieco gorszy wynik mają trochę większe możliwości koalicyjne, ale wymagać to może daleko idących ustępstw wobec m.in. Katalończyków. W powietrzu wisi groźba przedterminowych wyborów. Poświęcamy sytuacji politycznej w Hiszpanii sporo uwagi, bowiem również w Polsce mamy dość nietypową sytuację przedwyborczą, gdy dwa główne bloki Zjednoczona Prawica oraz blok opozycyjny przy silnej Konfederacji nie są wstanie samodzielnie rządzić.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę oficjalnie potwierdziły się informacje o których nieoficjalnie mówiono już kilka dni wcześniej, wieloletni poseł Tomasz Latos nie wystartuje w wyborach parlamentarnych, prezentujący listę kandydatów europoseł Kosma Złotowski stwierdził jedynie enigmatycznie, że taką decyzję podjął Komitet Polityczny PiS. Ta sprawa budzi dość spore zainteresowanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku nietypowo, bo dopiero 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny, takie są jednak prawidła kalendarza na 2023 rok. W powiecie inowrocławskim policjanci rozpoczynają go od akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”, która ma uczuli na to jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 04 wrzesień 2023 11:54

Mieszkańcy Mroczy wybrali burmistrza w jednej turze

W niedzielę w Mroczy odbywały się przedterminowe wybory burmistrza – zdecydowanie najwyższy wynik uzyskał w nich Jarosław Okonek na którego zagłosowało tego dnia ponad 61% wyborców. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przeprowadzania drugiej tury wyborów, a Okonek wkrótce obejmie obowiązki burmistrza. Nie porządzi jednak zbyt długo, bowiem na wiosnę wybory samorządowe planowane są w całej Polsce.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Niedzielne wydanie ,,Zbliżeń” w TVP3 Bydgoszcz rozpoczęło się od emisji materiału z konwencji partii rządzącej w Kielcach,przygotowanego przez TVP Info informującego o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński otworzy listę wyborczą tej partii w Kielcach, co specjalnie nie ma nic wspólnego z województwem kujawsko-pomorskim. Po blisko 2,5 minutowym materiale promującym partię rządzącą pojawia się wzmianka o Koalicji Obywatelskiej rozpoczęta od słów ,,nieco gorzej wygląda to w przypadku opozycji”, ta część materiału próbuje sugerować, że partia Donalda Tuska kłóci się wewnętrznie.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 1 września miał miejsce pogrzeb prof. Zbigniewa Pawłowicza, wieloletniego dyrektora bydgoskiego Centrum Onkologii, wcześniej parlamentarzysty, a także pomysłodawcy inicjatywy uchwałodawczej powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy na bazie należącego do UMK Collegium Medicum. Ta inicjatywa wraz z ponad 160 tys. podpisów obywateli za kilka tygodni trafi do niszczarki. Jego śmierć jakby symbolicznie zeszła się z tym w czasie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju 1967 roku w Bydgoszczy powstał 3 Pomorski Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, który w Bydgoszczy funkcjonował do momentu rozformowania go w 1992 roku. Kombatanci wystąpili, aby jego imieniem nazwać część parku na Błoniu, sprawa utknęła jednak w Radzie Miasta. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy – dla niektórych pułk budzi kontrowersje, bowiem nazwa kojarzy się z komunizmem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu