Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 sierpień 2017

Wystarczy wyjechać kilka kilometrów od Bydgoszczy, aby zobaczyć zniszczenia jakie wywołała trąba powietrzna, która w nocy z piątku na sobotę przeszła przez nasz region. Połamane drzewa, pozrywane słupy trakcyjne czy zniszczone dachy – to chociażby w gminie Koronowo czy powiatach tucholskim i sępoleńskim dość powszedni widok. We wtorek z bliska skutki anomalii pogodowych oglądał szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Opublikowano w Regionalne

Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy rozpoczęła uroczysta wojskowa Msza Święta, w trakcie której kazanie wygłosił biskup Jan Tyrawa. W dniu 15 sierpnia przypada bowiem w Kościele wspomnienie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obchodów Święta Wojska Polskiego o tak wysokiej randze Bydgoszcz dawno nie miała. Dzisiejsze główne bydgoskie uroczystości odbywały się przy ulicy Gdańskiej na wysokości Myślęcinka, gdzie pojawili się żołnierze ze wszystkich jednostek z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Najbardziej widowiskowym elementem była defilada wojskowa z udziałem ponad 80 pojazdów, które służą na co dzień polskim żołnierzom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu