Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 18 sierpień 2017

Trwa systematyczne usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła przez nasze województwo w ubiegłym tygodniu. Meteorolodzy przewidują wystąpienie anomalii pogodowych w najbliższych godzinach. Obaw z idącymi burzami i wichurami nie kryją samorządowcy i mieszkańcy Krajny.

Opublikowano w Regionalne

Nie maksymalnie 100 tys. zł jak wstępnie zakładano, ale do 200 tys. zł mogą otrzymać właściciele budynków, które zostały zniszczone w wyniku ubiegłotygodniowej nawałnicy. Dzisiaj w Bydgoszczy gościł minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Tomasz Żuchowski.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 18 sierpień 2017 13:53

Obejrzyj relacje filmową z defilady

We wtorek w nawiązaniu do przedwojennych bydgoskich tradycji, na ulicy Gdańskiej odbyła się defilada wojskowa z okazji przypadającego Święta Wojska Polskiego. Przygotowaliśmy specjalny materiał filmowy, pozwalający wczuć się w klimat tego wydarzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 18 sierpień 2017 13:47

W tym roku na Krajnie rezygnują z dożynek

Święto plonów jest tym okresem w ciągu roku, w którym rolnicy mogą czuć satysfakcję ze swojej pracy. Tradycją się stało, iż mieszkańcy terenów miejskich dziękują mieszkańcom wsi za produkcję żywności. W powiecie sępoleńskim dożynki zaplanowano na 2 września w Runowie Krajeńskim Starosta zdecydował jednak o ich odwołaniu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 18 sierpień 2017 13:40

Zawisza kontynuuje walkę o powrót do elity

Jutro (sobota 19 sierpnia) rozpoczną się rozgrywki A-klasy w sezonie 2017/2018. Przejście tego poziomu rozgrywek będzie dla Zawiszy Bydgoszcz kolejnym etapem w realizacji celu jakim jest powrót do elity. Na pewno będzie to długa droga, ale możliwa, co pokazała kilka lat temu Lechia Gdańsk, która właśnie od A-klasy zaczynała powrót na szczyt. Ubiegły sezon gdański klub zakończył na czwartej pozycji w Ekstraklasie.

Opublikowano w Sport
piątek, 18 sierpień 2017 10:23

Ukazał się kolejny numer Dziennika Bydgoszczy

Tematem przewodnim najnowszego numeru są Koncerty Maryjne z Różą, których kolejna edycja odbywała się w maju z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. W gazecie znajdziemy również ciekawą publikację autorstwa bydgoskiego archeologa Roberta Grochowskiego poświęconą zbrojowni III Rzeszy w lesie przy Osowej Góry.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu