Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 sierpień 2017

Teren Kujaw ubiegłotygodniowa nawałnica w dużej mierze oszczędziła, choć w ubiegłą sobotę informowaliśmy o zniszczonym domu w Morgach. Skala strat jest jednak znacznie mniejsza niż w północno-zachodnich powiatach naszego województwa, stąd też strażacy z Kruszwicy i Rusinowa udali się pomagać do powiatu sępoleńskiego. Jak sami przyznają – to co zobaczyli na długo zostanie w ich pamięci.

Opublikowano w Kruszwica
niedziela, 20 sierpień 2017 00:09

Kasprowicz zastąpił Wilhelma I

W 1899 roku w Inowrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika cesarza Wilhelma I. Symbolicznie i politycznie podkreślać miało to panowanie pruskie w Inowrocławiu, dokładniej nazywanym w tamtym okresie Inowrazlaw (zniemczenie). Projekt rzeźbiarski pomnika opracował prof. Keila, niemal identyczny pomnik stanął również w Głogowie na początku XX wieku.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 19 sierpień 2017 20:31

Zawisza dobrze rozpoczął sezon ligowy

Na inaugurację rozgrywek A-klasy bydgoski Zawisza pokonał gładko w Potulicach GLKS Dobrcz. Mecz ten był raczej jednostronny i raczej do najciekawszych nie należał. Widowisko urozmaiciła natomiast oprawa przygotowana przez kibiców Zawiszy.

Opublikowano w Sport

W sobotę do Małej Kloni niedaleko Tucholi przyjechała premier Beata Szydło, która spotkała się z mieszkańcami poszkodowanymi przez ubiegłotygodniowe anomalie pogodowe. W tej miejscowości niemalże każdy mieszkaniec został w jakiś stopniu poszkodowany, czy to przez zniszczenie domu bądź budynku gospodarczego. Szefowa rządu zapewniła mieszkańców o solidarności ze strony rządu.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 19 sierpień 2017 10:38

Piętnaście propozycji nazw dla lodowiska

Jaką nazwę nosić będzie kryte lodowisko koło Hali Sportowo-Wyczynowej Łuczniczka? Do przyszłego piątku (25 sierpnia) zdecydują o tym internauci. Spośród propozycji nazw zgłoszonych przez bydgoszczan, kapituła konkursowa wytypowała piętnaście. Głosowanie odbywa się na portalu społecznościowym Facebook.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 sierpień 2017 10:18

Ponad 2 tys. mieszkańców nadal bez prądu

Z szacunków operatora Enea (stan na piątek godzinę 18) bez prądu w powiatach: nakielskim, sępoleńskim, tucholskim i żnińskim nadal jest ok. 2.2 tys. odbiorców. Na chwilę obecną nie ma dokładnych szacunków, kiedy uda się zakończyć proces przywracania zasilania.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 19 sierpień 2017 03:31

,,Zawisza nigdy nie miał kibiców sukcesu”

Dzisiaj zmagania w A-klasie meczem z GLZS Dobrcz i rozpocznie Zawisza Bydgoszcz. W piątkowy wieczór na Starym Rynku miała miejsce prezentacja pierwszego zespołu, który stawiając sobie za cel awans do klasy okręgowe, chce wykonać kolejny krok w kierunku odbudowy piłki na Zawiszy. Prezentacja przed ratuszem miała również przypomnieć władzom miasta, że Zawisza cały czas rozgrywa mecze i trenuje poza Bydgoszczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu