Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 sierpień 2017

We wtorek w Bydgoszczy mieliśmy żenujący spektakl w ramach obchodów 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Osiedle Leśne przybyło wiele osób chcących oddać hołd powstańcom, obecnie byli również kombatanci Armii Krajowej. Atmosferę podniosłego świętowania zakłócili jednak politycy, którzy podobnie jak ma to miejsce w sejmie postanowili skoczyć sobie do gardeł.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 02 sierpień 2017 14:04

Dziecko mogło się usmażyć w samochodzie

Szczególnie we wtorek mogliśmy odczuć skutki wysokich temperatur. Do tragedii mogło dojść we Włocławku przed jednym z marketów, gdzie w nagrzanym samochodzie przebywał 9-letni chłopiec. Jeden ze światków tej sytuacji zdecydował się wybić szybę.

Opublikowano w Regionalne
środa, 02 sierpień 2017 13:53

720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

Pod koniec września na dobrze ruszy I edycja Budżetu Obywatelskiego w Inowrocławiu. Od jutra będzie zaś prowadzona wśród mieszkańców kampania informacyjna. Łącznie w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku zostanie rozdysponowane 720 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorkowy wieczór odbył się protest przeciwników obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości połączony z oddaniem czci uczestnikom Powstania Warszawskiego. W przemówieniach politycznych oba tematy się nawzajem przeplatały.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 02 sierpień 2017 10:15

Od kilku lat drogowcy nie mają dyrektora

Dość specyficznie wygląda zarząd Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, gdzie od kilku lat nie ma pełnoprawnego dyrektora. Obowiązki dyrektora pełni co prawda Tomasz Szymański, ale jest on tylko pełniącym obowiązki i tak od kilku lat.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 02 sierpień 2017 07:01

Specjalny nocny autobus na lotnisko

Od czwartku Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną obsługę połączenia bydgoskiego lotniska ze Lwowem na Ukrainie. Z tego też powodu ZDMiKP uruchamia specjalną linie autobusową, która pozwoli dostać się z centrum Bydgoszczy pod terminal lotniska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu