Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 sierpień 2017

Przed dwoma tygodniami kilku toruńskich radnych Prawa i Sprawiedliwości wyszło z inicjatywą budowy w Toruniu portu przeładunkowego, który miałby obsługiwać przede wszystkim towary transportowane drogą wodną E40.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 22 sierpień 2017 22:35

Białystok pomoże gminie Sośno

Wczoraj Rada Miasta Białegostoku zdecydowała o pomocy finansowej samorządom Czerska (pomorskie) i Sośna. W ten sposób mieszkańcy Białegostoku, decyzją swoich radnych, wspomogą borykającymi się ze skutkami huraganu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jednym z głównych tematów jaki poruszali mieszkańcy podczas spotkania z premier Beatą Szydło w Małej Kloni (powiat tucholski), była kwestia znaczącego wzrostu cen materiałów budowlanych. Premier apelowała wówczas publicznie do sprzedawców o bycie solidarnymi. Na sygnały mieszkańców czeka natomiast Wojewódzka Inspekcja Handlowa.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 22 sierpień 2017 14:22

Na Kujawach zabezpieczono dużą kontrabandę

Straty Skarbu Państwa mogły wynieść blisko pół miliona złotych, gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek. Pod Gniewkowem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji rozbili nielegalny transport tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Opublikowano w Inowrocław

Od 9 września spółka PKP Intercity planuje uruchomienie połączenia TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego. Zanim dojedziemy w Tatry będziemy musieli jednak odwiedzić Dolny Śląsk, stąd też nie będzie to szybkie połączenie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 22 sierpień 2017 12:29

Stara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych na Starej Noteci Rynarzewskiej w rejonie Chobelina, niedaleko Szubina.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek służby operatora Enea wspierane przez wojsko naprawiły linie wysokiego napięcia Szubin – Paterek. Jest to jedna z ponad 20-tu linii, które ucierpiały w wyniku nawałnic. Nadal szacuje się, że w powiatach: żnińskim, nakielskim, sępoleńskim i tucholskim bez prądu jest ok. 1.5 tys. mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne

Do końca sierpnia firmy budowlane mogą zgłaszać swoje oferty na budowę buspasa wzdłuż ulicy Kolbego na Osowej Górze. W dniu 31 sierpnia planowane jest otwarcie ofert. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesienią ruszą już prace budowlane. Budowa buspasa ma przede wszystkim usprawnić komunikację miejską w tej dzielnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu