Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 sierpień 2017

Radny PiS Szymon Róg w swojej interpelacji poruszył temat wymarłej ulicy Długiej i zawnioskował do prezydenta o obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego w centrum, co mogłoby ułatwić przedsiębiorcom pobudzenie bydgoskiej starówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na terenie powiatów tucholskiego i sępoleńskiego pracują żołnierze z 2 Pułk Inżynieryjnego z Inowrocławia. Przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu pomagają oni w usuwaniu powalonych drzew.

Opublikowano w Regionalne

PKP PLK otworzyło oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla modernizacji linii kolejowej nr 201 na odcinku Maksymilianowo – Kościerzyna. Swoje oferty złożyło aż osiem firm.

Opublikowano w Regionalne
środa, 23 sierpień 2017 11:50

Kruszwicy radni uznali skargę PKP PLK

Spółka PKP PLK złożyła do wojewody skargę na trzy samorządy z powiatu inowrocławskiego: gminę wiejską Inowrocław, Kruszwicę oraz Złotniki Kujawskie, iż te uchylają się z obowiązku przeprowadzenia badań natężenia ruchu drogowego na przejściach kolejowych. Taki obowiązek nakłada rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z października 2015 roku.

Opublikowano w Kruszwica

Śmierć bliskiego to niepowetowana strata dla każdego człowieka. Prawo rozciąga nad poszkodowanymi rodzinami parasol ochronny, który umożliwia dochodzenie świadczeń odszkodowawczych z tytułu śmierci. W poniższym poradniku opiszemy rekompensaty należne bliskim z polisy OC, NNW i ubezpieczenia ZUS/KRUS.

Opublikowano w Polecane

Prezydent Rafał Bruski nie wyklucza, że w przyszłości możliwe będzie zawieszenie biletu okresowego na ,,Bydgoskiej Karcie Miejskiej” w trakcie miesiąc i odwieszenia go w dowolnym momencie. Takie rozwiązanie miałoby być wygodne w okresie urlopowym, gdy wiele osób planujących wyjazd wakacyjny rezygnuje z zakupu biletu okresowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skrzyżowanie alei Armii Krajowej z ulicą Gdańską zdobyło już swoją legendę – szczególnie trudnym manewrem jest w godzinach szczytu skręt w lewo w kierunku Osielska, gdy jedziemy ulicą Gdańską. Wiążę się to bowiem często z wykonaniem niebezpiecznego manewru. Problem rozwiązać ma według drogowców montaż sygnalizacji świetlnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu