Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 sierpień 2017
czwartek, 24 sierpień 2017 19:29

Wojsko udrażnia Kamionkę (foto+wideo)

Żołnierze z 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu od kilku dni starają się udrożnić rzekę Kamionkę, będącą dopływem Brdy. Na chwilę obecną zatory nie stanowią zagrożenia dla rolników w gminie Gostycyn, ale gdyby przyszły większe opady mogłoby dojść do podtopień gospodarstw, stąd też wojskowi w pocie czoła starają się oczyścić koryto rzeki.

Opublikowano w Regionalne

Firma PGNiG postanowiła wspomóc mieszkańców Sośna w odbudowie domów, które ucierpiały w wyniku nawałnicy. W czwartek prezes spółki Piotr Woźniak przywiózł do gminy dość sporą liczbę materiałów budowlanych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

28 sierpnia wpisał się do polskiego kalendarza jako Święto Lotnictwa Polskiego. Jest to wspólne święto lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego. Bydgoskie uroczystości odbyły się na Błoniu, pod Pomnikiem Lotników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Około 100 osób wzięło udział w marszu przeciwko obowiązkowi szczepień ochronnych. Niektóre hasła obecne na zgromadzeniu wprost sugerowały, iż szczepienia to przemoc wobec dzieci.

Opublikowano w Inowrocław

Piątka radnych Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno zbadać prywatyzację Polonii Bydgoszcz, którą nabył Władysław Gollob. Radni opierają się na nieprawidłowości wykazane przez Regionalną Izbę Obrachunkową przy sprzedaży akcji Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz SA w 2015 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Równoległa do ulicy Siedleckiej, ulica Byszewska na Czyżkówku może zostać utwardzona w ciągu najbliższego roku. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kilka dni temu ogłosił przetarg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu