Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 sierpień 2017
piątek, 25 sierpień 2017 20:50

Energetycy wciąż usuwają skutki nawałnicy

Wczoraj w Mąkowarsku ekipy Enea montowały nowe słupy energetyczne. W wyniku nawałnicy z nocy z 11 na 12 sierpnia połamane zostały niemalże wszystkie słupy w tym rejonie, ulokowane przez drodze wojewódzkiej nr 237.

Opublikowano w Regionalne

Firmy z regionu zamierzają zaangażować się w niesienie pomocy poszkodowanym w wyniku huraganu, który przeszedł przez trzy województwa w nocy z 11 na 12 sierpnia. Pomoc od samego początku niesie również Caritas.

Opublikowano w Regionalne

Radni Michał Krzemkowsk i Andrzej Walkowiak kwestionują pozbawienie przez marszałka dofinansowania unijnego dla remontu drogi wojewódzkiej nr 223, która przebiega przez Białe Błota. Wystosowali oni do marszałka wniosek intencyjny o zmianę decyzji.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 25 sierpień 2017 16:09

Rulewski dystansuje się od Platformy

Senator Jan Rulewski skarży się na klimat jaki panuje w Klubie Parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Zarzuca kierownictwu blokowanie swoich inicjatyw. Jak przyznaje w swoim oświadczeniu członkiem partii nie jest, lecz jako członek Klubu Parlamentarnego PO starał się działać w duchu obywatelskim, to ostatnia sytuacja sprawia, iż planuje się nieco od klubu zdystansować.

Opublikowano w Inowrocław

Miasto Bydgoszcz wnioskuje o wsparcie przez Bank Gospodarstwa Krajowego budowy 200 mieszkań w Fordonie. Mieszkania położone w okolicy ulic Wyzwolenia, Gryfa Pomorskiej i Ostromeckiej miałyby zostać sfinansowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda wydał w czwartek dwie decyzje ZRID, dla dwóch kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5. Dzięki tym decyzjom wykonawcy będą przejąć nieruchomości przeznaczone pod budowę i rozpocząć pracę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu