Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 26 sierpień 2017
sobota, 26 sierpień 2017 20:49

Zawisza gromi w Gostycynie

Istniało ryzyko, że do tego spotkania nie dojdzie, bowiem w Gostycynie rozważano oddanie meczu walkowerem. Działacze Myśliwca byli jednak bardzo zmotywowani aby zagrać, bowiem szybko okazja z drużyną cieszącą się takim zainteresowaniem jak Zawisza, zapewne się w Gostycynie nie powtórzy. Na boisku ten mecz zdominowali goście.

Opublikowano w Sport

Magazyn National Geographic do tegorocznego plebiscytu ,,7 Cudów Polski” nominował Szlak Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, który stał się atrakcyjnym produktem turystycznym Bydgoszczy. Łącznie w nominację otrzymały 32 produkty turystyczne, stąd też Bydgoszcz zanim stanie się cudem musi pokonać wielu rywali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najbardziej potrzebujące polskie dzieci z Wołynia otrzymają przybory szkolne. Dzięki życzliwości bydgoszczan i instytucji udało się zebrać około 1,5 tys. przyborów, w tym również polskie lektury, które pozwolą obdarowanym zachować łączność z narodową kulturą. Na Wołyń trafić powinny w przyszłym tygodniu. Z inicjatywą zbiórki wyszedł wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w województwie kujawsko-pomorskim gościł wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki. Głównym celem jego wizyty były klęski żywiołowe jakie nawiedziły nasz region.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o Sośnie, co nie powinno nikogo dziwić, bowiem jest to najbardziej poszkodowana gmina w województwie kujawsko-pomorskim przez nawałnice. Wolontariusze, mieszkańcy i osoby zaangażowane w pomoc utworzyły na Facebook-u społeczność ,,POMOC dla Sośna”. Okazuje się, że ktoś utworzył niedawno podobną stronę na Facebook-u i prosi o przelewanie pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że jest to oszustwo.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu