Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 27 sierpień 2017

Z dniem 15 września zlikwidowanych zostanie 10 delegatur Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na liście likwidowanych oddziałów znajduje się Bydgoszcz. Zarządzenie w tej sprawie podpisała już premier Beata Szydło.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 27 sierpień 2017 22:38

,,Polacy mają wielkie serca”

Szacować można ich w setkach osób – mowa o wolontariuszach, którzy w ten weekend pojawili się w najbardziej poszkodowanych przez nawałnicę miejscowościach, aby pomagać w odbudowie tego co zniszczył żywioł. Największa pomoc kierowana jest do Sośna, czyli najbardziej zniszczonej gminy w naszym województwie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 27 sierpień 2017 20:06

Bez prądu blisko dwa tygodnie

Przez pierwsze godziny po nawałnicach z nocy z soboty na niedzielę bez prądu było kilkadziesiąt tysięcy osób. Dość szybko większości mieszkańców udało się prąd przywrócić, ale byli też tacy, którzy zasilanie odzyskali dopiero wczoraj. Enea Operator informuje, że w sobotę udało się przywrócić zasilanie na wszystkich stacjach średniego napięcia w naszym regionie.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 27 sierpień 2017 16:02

Z meczu Myśliwca z Zawiszą

Mecz tak naprawdę trwał do drugiej bramki Zawiszy. Wówczas wydawało się już mało prawdopodobne, aby trzy punkty nie pojechały do Bydgoszczy, bowiem gospodarze nie byli wstanie stworzyć żadnego zagrożenia dla niebiesko-czarnych. Prezentujemy fragmenty okresu meczu, w którym ważył się jego los. Ostatecznie Zawisza wygrał 0:6.

Opublikowano w Sport
niedziela, 27 sierpień 2017 14:11

Budynek zapalił się od uderzenia pioruna

W Krąpiewie na terenie gminy Koronowo od uderzenia pioruna zapalił się budynek gospodarczy. Ogień udało się szybko opanować strażakom. W nocy z soboty na niedziele przez nasz region przeszła burza, na szczęście obyło się bez większych szkód.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W sobotę przypadało wspomnienie Matki Boskiej Częstochowskiej, ten wizerunek matki Chrystusa utożsamiany jest za królową Polski, co nawiązuje bezpośrednio do ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, gdy przyszłość naszej Ojczyzny był zagrożony. Wczoraj w obecności najważniejszy osób w państwie: Prezydenta RP, Premier RP oraz Marszałka Sejmu te śluby zostały odnowione.

Opublikowano w Regionalne

Jakiś czas temu w internecie pojawiło się nagranie na którym w Camino de Santiago widać dwie siostry zakonne jadące na rowerze. Aerodynamiczna poza pozwoliła jej osiągnąć prędkość 67 km/h. Od razu zaznaczamy, że wolno było w tym miejscu jechać 70 km/h.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu